Powiat Ostrowski: Kolonie na Mazurach

  • 06.08.2017, 12:59
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Kolonie na Mazurach
Od 24 lipca do 2 sierpnia odbyły się kolonie, w których uczestniczyły dzieci i młodzież z Moszczanki i Skrzebowej oraz innych miejscowości gminy Raszków.
Do Rucianego-Nidy wyjechało 45 osób - wszyscy uczestniczyli w zajęciach socjoterapeutycznych prowadzonych przez Marcina Lewonia; wśród opiekunów znaleźli się też: Albin Bednarczyk, Karol Marszał, Iwona Sroczyńska i Ewa Wojtczak. Poza zajęciami stacjonarnymi grupa podziwiała piękno Mazur, biorąc udział w szeregu wycieczek po okolicy. Młodzież plażowała nad Jeziorem Nidzkim a także popłynęła w rejs do Mikołajek, podziwiając po drodze jeziora Guzianka Wielka, Bełdany, Mikołajskie i Śniardwy. W Gierłoży grupa zobaczyła pozostałości dawnej kwatery głównej Hitlera "Wilczy Szaniec", w Świętej Lipce wysłuchała koncertu organowego w zabytkowej bazylice a w Reszlu zwiedziła dawny zamek krzyżacki. Podczas rejsu łodziami uczestnicy wypoczynku obserwowali piękno przyrody nad urokliwą rzeką Krutynią. W programie wyjazdu znalazły się też odwiedziny w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Miasteczku Westernowym "Mrongoville" w Mrągowie oraz w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Projekt "Aktywne wakacje dla dzieci i młodzieży z naszych wsi" zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa dzięki dotacji Samorządu Województwa Wielkopolskiego ze wsparciem środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe