Kalisz: Pyton w przesyłce kurierskiej! [Zdjęcia]

  • 04.08.2017, 11:48 (aktualizacja 04.08.2017, 11:59)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Pyton w przesyłce kurierskiej! [Zdjęcia] facebook/ patrol interwencyjny AS
W poniedziałek 31.07, około północy patrol interwencyjny AS został poproszeny przez Powiatową Straż Pożarną w Zgierzu o pomoc w ocenie sytuacji i zabezpieczeniu dość nietypowej „przesyłki” jaką odkryli pracownicy firmy kurierskiej GLS w pod Strykowskich magazynach.

Podczas rozładunku przesyłek w jednym z kontenerów mężczyźni zauważyli pokaźnych gabarytów węża. Wezwani na miejsce Strażacy oceni że z pewnością nie jest to nasz rodzimy osobnik . Kontener został zabezpieczony do czasu naszego przyjazdu.
Gdy przybyli na miejsce okazało się że ów nietypowy podróżnik postanowił skryć się w niewidocznym miejscu. Nie pozostało nic innego jak opróżniać ponad 7 metrowy kontener powoli z całego załadunku. Każda przesyłka musiała zostać powoli wyciągnięta i skrupulatnie obejżana. Istniało duże prawdopodobieństo, iż mógł wejść do jednej z paczek. Ponadto istotnym byłoby odnaleźć przesyłkę z której uwolnił się gad. To pozwoliłoby zlokalizować jej nadawcę i planowanego odbiorcę. Nasze zainteresowanie wzbudziła przesyłka w postaci pudełka od butów oklejonego niedbale taśmą klejącą. Przez rozerwany jego fragment wystawał materiałowy worek – poszwa od poduszki. Nie mieliśmy wątpliwość że to tego właśnie szukali. Pomysłowy „nadawca” zabezpieczył zwierzę przed upalną podróżą wkładając do owego worka garść nasączonej wodą ligniny !!!
Po kilkunastu minutach i kilkudziesięciu wyciągniętych paczkach zauważyli leżącego węża. Zwierzę spokojnie i bez problemu oddało się w ręce inspektorów. 
Sposób w jaki miała odbyć się cała transakcja i przekazanie „towaru” jest bez wątpienia łamaniem Ustawy o ochronie zwierząt . W tej sytuacji nie pozostało im nic innego jak poprosić na miejsce funkcjonariuszy Policji . Nie omieszkali również skontaktować się z mężczyznami, których dane jako „nadawca” i „odbiorca” widniały na przesyłce. Przedstawiając się jako pracownica firmy kurierskiej dzwoniąca w celu rzekomego zweryfikowania Pana danych  inspektorka została poproszona o w miarę możliwość szybkie dostarczenie „przesyłki”, gdyż zawiera ona CENNE ROŚLINKI !!! Poinformowali pana, że jego zakupione "ROŚLINKI WYPEŁZŁY"
Obu panom przedstawili telefonicznie zaistniałą sytuację oraz zarzuty jakie mają zamiar przeciwko nim skierować  drogę sądową. Oboje przyznali się do „świadomego ” taniego i prostego sposobu przekazanie gada z okolic Kalisza do okolic Warszawy. 
W dniu jutrzejszym przeciwko obu mężczyzną zostanie złożone zawiadomienie do stosowanych organów ścigania. Zweryfikujemy również posiadanie przez mężczyzn stosownych dokumentów potwierdzających legalność jego pochodzenia ( CITES ).
 Pyton Królewski do czasu zakończenia sprawy pozostanie pod opieką  terrarysty. Patrol Interwencyjny AS.

Foto: Patrol Interwencyjny AS

Patrycja Pera

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe