Kalisz: Biegnie dla Asi chorej na mukowiscydoze

  • 04.08.2017, 09:47
  • Patrycja Pera
Kalisz: Biegnie dla Asi chorej na mukowiscydoze Powiat kaliski
Starosta Kaliski Krzysztof Nosal spotkał się w środę 3 sierpnia 2017 roku z ekipą biegu charytatywnego „Biegiem na koniec świata dla Asi”, która zbiera środki na leczenie chorej na mukowiscydozę Joanny Baczul. Karol Dzieciątko pokazując siłę przyjaźni przebiegł już 700 km , a do pokonania ma jeszcze ok 500 km.

Na spotkanie ze starostą grupa przyjaciół- pasjonatów przyszła z ciastem pieczonym przez babcię chorej Joasi, w podziękowaniu za zorganizowanie spotkania. Przeżycia podczas trasy biegowej są niesamowite, twierdziła cała ekipa. Akcja trwa już 14 dni, a w sumie potrwa 24.

 -Wczoraj byłem na Końcu Świata, dziś jestem w Kaliszu, jutro już będę w Koninie. Zapraszamy wszystkich do wspólnego biegania chce wszystkich zainteresować akcją, by pomóc Asi i zebrać fundusze na leczenie. To już czwarta taka inicjatywa. Już był bieg z południa na północ Polski, ze wschodu na zachód oraz bieg dookoła Polski. Zawsze biegi organizuję dla kogoś, by dawać przykład ludziom, jak można komuś pomóc. To przynosi efekty, bo zebraliśmy już dzięki moim akcjom około 50 tys. zł – mówił dziś biegacz Karol Dzieciątko.

 -To było miłe zaskoczenie dla mnie, że ktoś chce zrobić akcję właśnie dla mnie. Bo ja sama staram się żyć aktywnie na tyle na ile mogę. Choroba jest nieprzewidywalna i każdego dnia jest inaczej. Staram się żyć normalnie. Zbieramy pieniądze na leki, bo leczenie wynosi około 2000 zł miesięcznie- mówiła Joanna Baczul podczas spotkania ze starostą kaliskim.

 - To są cenne takie inicjatywy. Lubię ludzi z pasją i cieszę się, że chcą odwiedzać nasz powiat. My również staramy się pomagać innym, organizujemy wiele rajdów i sztafet rowerowych w różnych celach, m.in. dla WOŚP, by wspierać i promować pomoc innym - mówił Starosta Kaliski Krzysztof Nosal podczas spotkania z pasjonatami.

 

Pomysłodawcą „Biegu przez świat”  jest Karol Dzieciątko- student Warszawskiego AWF. Jest to człowiek o wielkim sercu, który nie po raz pierwszy biegnie by pomagać ludziom. Przez swoją akcje chce również zachęcić innych do aktywności fizycznej. Tegoroczna akcja nosi tytuł „Biegiem na koniec świata dla Asi” i ma na celu zebranie funduszy na leczenie Joanny Baczul, która choruje na mukowiscydozę. Asia pomimo trudności studiuje i stara się żyć normalnie, dlatego tak ważne są dla niej odpowiednie leki, które pozwolą jej spełniać marzenia. Trasa biegu liczy 1211,7 km, rozpoczęła się w Ameryce, a zakończy w Szwecji, w ten sposób Karol w ciągu 24 dni przebiegnie „cały świat” nie opuszczając granic Polski. Karol zachęca miłośników biegania z całego kraju, żeby choć na kilka kilometrów przyłączyli się do jego wyprawy. W biegu biorą udział  także Natalia Dzieciątko – siostra Karola, która na trasie biegu jest fotografem oraz Karol Półkoszek- kierowca ekipy technicznej. Karolowi oraz całej ekipie gratulujemy determinacji i życzymy osiągnięcia założonego celu.

Osoby,  które chcą dowiedzieć się więcej o akcji, odsyłamy na stronę www.biegiemprzezswiat.pl , gdzie szczegółowo opisane są cele, trasa oraz sposoby niesienia pomocy chorej Asi. Aleksandra Stępińska/ Wioletta Przybylska

Patrycja Pera

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe