Powiat Ostrowski: Otwarcie ulicy Bielawskiej w Skalmierzycach

  • 03.08.2017, 11:12
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Otwarcie ulicy Bielawskiej w Skalmierzycach
2 sierpnia uroczyście otwarto wyremontowaną ulicę Bielawską w Skalmierzycach. Droga ta jest usytuowana przy jednym z większych przedsiębiorstw w gminie i mieście Nowe Skalmierzyce - Com40 i stanowi do niego bezpośredni dojazd.
Na zaproszenie rady sołeckiej oraz sołtysa Skalmierzyc przybyli m.in. władze samorządowe, przedstawiciele Com40 oraz okoliczni mieszkańcy. Otwarcie tradycyjnie wiązało się z poświęceniem drogi przez ks. kanonika Sławomira Nowaka oraz przecięciem wstęgi, którego dokonali burmistrz Bożena Budzik, przewodniczący Rady Kazimierz Sipka, Krzysztof Błaszczyk, sołtys Ignacy Kasprzak oraz mieszkaniec ulicy Kazimierz Wawrzyniak. Cieszy mnie fakt, że współpraca pomiędzy przedsiębiorstwem Com40 a Gminą i Miastem Nowe Skalmierzyce układa się tak znakomicie. Niniejszym dziękuję panu prezesowi Krzysztofowi Błaszczykowi za poczyniony wkład w przebudowę tej ulicy - niech służy ona zarówno mieszkańcom, jak i firmie Com40 jak najdłużej - powiedziała burmistrz. Zeszłoroczna inwestycja, która z racji przebiegającego w tym miejscu gazociągu wysokiego ciśnienia była wykonywana w dwóch etapach, przyniosła nową nawierzchnię asfaltową na dwóch odcinkach o długościach 985 metrów oraz 595 metrów. Łącznie zadania pochłonęły z gminnego budżetu kwotę blisko jednego miliona złotych, z czego aż 444 tysiące złotych pochodziło z darowizny od firmy Com40.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe