Powiat Kaliski: 37. Sesja Rady Powiatu Kaliskiego

  • 03.08.2017, 08:47
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: 37. Sesja Rady Powiatu Kaliskiego W.Przybylska
W poniedziałek, 31 lipca w Starostwie Powiatowym w Kaliszu odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu Kaliskiego. Radni podjęli ogółem 13 uchwał, a głównym tematem były drogi powiatowe i planowane do realizacji inwestycje drogowe.

Radni podejmując stosowne uchwały, zaproponowali pozbawienie dróg przebiegających przez gminy Opatówek (w m. Chełmce) i Godziesze Wielkie (w m. Saczyn) kategorii dróg powiatowych.
 - Każde przejęcie drogi powiatowej przez samorząd gminny zwiększa możliwość pozyskania dofinansowania na te inwestycje - wyjaśnił Starosta Krzysztof Nosal. - Kiedy uporamy się z procedurami konkursowymi, przygotowany zostanie kosztorys i zostanie złożony wniosek na tę drogę. Potrzebna jest solidarność gmin i chęć współpracy. 
Kolejną inwestycją drogową, jaka zostanie zrealizowana będzie tzw. "droga bobrowa". Powiat po przygotowaniu dokumentacji, ogłosi przetarg na poszerzenie drogi, wyrównanie oraz wykonanie nakładki na odcinku około 2 km w miejscowości Zamęty. Na tę inwestycję w budżecie Powiatu zaplanowano 600 000 zł. Z kolei na pierwszy etap zadania związanego z przebudową drogi powiatowej Brzeziny - Przystajnia zaplanowano 130 000 zł. Droga zostanie poszerzona oraz przygotowana pod dalsze inwestycje, które najprawdpodobniej zostaną wykonane w przyszłym roku.
Sesja była również okazją do złożenia gratulacji wójtowi gminy Żelazków Sylwiuszowi Jakubowskiemu z okazji zdobycia przez gminę nagrody w ogólnopolskim plebiscycie "Gmina Roku 2017" i zdobycia statuetki "Orły Polskiego Samorządu" w kategorii gmina wiejska. Przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Łuczak oraz starosta kaliski Krzysztof Nosal, złożyli na ręce wójta specjalnie przygotowany grawerton oraz podziękowania za współpracę z samorządem powiatowym i życzenia dalszego rozwoju oraz pracy na rzecz mieszkańców gminy. 
- Takie wyróżnienie gmina otrzymała po raz drugi, a przyznawane jest ono na podstawie ankiety, w której wskazuje się osiagnięcia -mówił wójt Sylwiusz Jakubowski. - Sukces gminy jest sukcesem powiatu, wójta a także wszystkich mieszkańców gminy.
 Jak dodał Bogdan Muszyński, doradca Wójta, w tym roku nagroda przyznana została za działania w zakresie rozwoju oświaty i sportu w gminie. MW
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
alkomat
alkomat 04.08.2017, 15:38
Ile kosztuje taka nagroda?
Powiat gratuluje nagrody i wyróżnia osobie która na sesję
przychodzi pijana, spuchnięta, z podbitym okiem, za którą wypowiada się doradca ? Toż to wstyd :(
zorientowany
zorientowany 27.08.2017, 07:08
Wszystkie te pseudonagrody kosztowały gminę już ponad kilkadziesiąt tysięcy zł. Oczywiście te nagrody niczego nie dają poza odwróceniem uwagi od ogólnej zgnilizny panującej w urzędzie gminy (fikcyjny wójt, dziwni doradcy, kumoterstwo, nepotyzm itp.)

Pozostałe