Kultura: 50-te urodziny Reksia w CKiS

  • 03.08.2017, 08:38
  • Patrycja Pera
Kultura: 50-te urodziny Reksia w CKiS CKiS Kalisz
Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza na urodziny psa Reksia, słynnego bohatera filmów animowanych z bielskiego Studia Filmów Rysunkowych

Nd. 27.08. godz.: 10:00 seans

Nd. 27.08. godz.: 11.00 animacje

Nd. 27.08. godz.: 12:00 seans

Nd. 27.08. godz.: 13.00 animacje

Nd. 27.08. godz.: 14.00 seans

Nd. 27.08. godz.: 15.00 spektakl

Bilety: wstęp wolny 0 zł

Uwielbiany przez kilka pokoleń najmłodszych REKSIO obchodzi w tym roku 50-te urodziny. Postać sympatycznego pieska z brązową plamką na oku narodziła się w 1967 r. w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Wtedy jeszcze nikt nie przypuszczał, że bajka o sympatycznym psie stanie się ulubioną rozrywką kilku pokoleń Polaków i na stałe wpisze się do kanonu polskiej popkultury.
Pragnąc wspólnie świętować jubileusz i przypomnieć dzieciom przygody REKSIA organizujemy okolicznościową imprezę, na którą pragniemy zaprosić zarówno dzieci, jak i ich rodziców.
Zapowiada się więc wspaniała, wielopokoleniowa zabawa, a udział w niej jest nieodpłatny.

 

27 sierpnia
godz. 10.00, 12.00, 14.00 – Seans filmowy w Kinie Centrum
„Reksio pielęgniarz”
„Reksio obrońca”
„Reksio ratownik”
„Reksio i jamnik”
„Reksio wybawca”

Uwaga! Wejściówki na seans filmowy już wkrótce do odbioru w kasie CKiS!

Regsio” to zbiór zabawnych, humorystycznych przygód sprytnego, uroczego pieska. Bajka uczy współdziałania w grupie, pomagania innym, zaradności życiowej. Spektakl pokazuje, że niesienie pomocy innym oraz dobre zachowanie popłaca.

W przerwach pomiędzy bajkowymi seansami przewidujemy szereg atrakcji przygotowanych przez znane i uwielbiane przez dzieci UCIECHOWO, które nauczy wszystkich robienia REKSIA… z kartki papieru! Klaun Leopold pokaże, jak zrobić pieska z kolorowego balonika. Swój udział zapowiedziało także Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu, bo przecież warto przy takiej okazji pamiętać o czekających na swego pana samotnych, bezdomnych psiakach. Nie może oczywiście zabraknąć naszego bohatera, który chętnie będzie pozował do pamiątkowej fotografii z dziećmi!

Warto więc przyjść w ostatnią niedzielę sierpnia do Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu i pożegnać tegoroczne wakacje z sympatycznym REKSIEM!

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe