Kalisz: Kradł lusterka luksusowych samochodów

  • 02.08.2017, 13:38
  • Patrycja Pera
Kalisz: Kradł lusterka luksusowych samochodów KMP Kalisz
Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże akcesoriów od luksusowych samochodów. Łupem 38-latka padały głównie lusterka z pojazdów różnych marek. Wstępne ustalenia wskazują na to, że działał na terenie całej Wielkopolski. Funkcjonariusze na chwilę obecną przedstawili zatrzymanemu 9 zarzutów kradzieży mienia, o łącznej wartość blisko 60 tys. złotych.

W maju br. kaliscy policjanci do zostali powiadomieni o kradzieży 6 kompletów lusterek bocznych od pojazdów różnych marek. Auta zaparkowane były na osiedlowych parkingach w całym Kaliszu.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego pracujący nad sprawą, w wyniku pracy operacyjnej, wytypowali mężczyznę podejrzanego o kradzieże. 38-latek został zatrzymany przez kaliskich policjantów 29 czerwca br., na terenie Poznania. W chwili zatrzymania, w samochodzie, którym się poruszał, funkcjonariusze znaleźli 3 komplety lusterek od pojazdów marki: Honda Civic, Toyota Land Cruiser oraz Mercedes GLC. Okazało się, że wszystkie pochodzą z kradzieży.

Na chwilę obecną, na bazie zgromadzonych materiałów dowodowych funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu, 9 kradzieży mienia o wartości blisko 60 tys. złotych. Przestępstw tych dopuścił się na terenie Kalisza oraz Poznania. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tych sprawach. Ponieważ 38-latek dopuścili się czynu w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi mu kara 7,5 roku więzienia.

Policjanci, którzy nadal zajmują się sprawą w dalszym ciągu analizują wpływające materiały i sprawdzają, czy zatrzymany ma związek z innymi tego o typu zdarzeniami, na terenie całej Wielkopolski. Niewykluczone, że 38-letni mieszkaniec Leszna usłyszy już wkrótce kolejne zarzuty.

W trakcie czynności związanych ze sprawą, policjanci odzyskali blisko 50 sztuk lusterek oraz lamp pochodzących z różnego rodzaju pojazdów. KMP Kalisz

Patrycja Pera

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe