Kalisz: Mistrzowie u Prezydenta

  • 02.08.2017, 13:15 (aktualizacja 02.08.2017, 13:32)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Mistrzowie u Prezydenta 1x UM Kalisz
Prezydent Grzegorz Sapiński spotkał się dziś z mistrzowską drużyną kaliskich piłkarzy ręcznych oraz trenerami i osobami związanymi z MKS-em Kalisz. Włodarz miasta podziękował ekipie za pracę i wytrwałość, które zaowocowały awansem naszych szczypiornistów do PGNiG Superligi. Tym, którzy w sposób szczególny przyczynili się do sukcesu prezydent wręczył medale „Honorowy Przyjaciel Kalisza”.

Drużyna MKS Kalisz pojawiła się dziś w samo południe w Sali Recepcyjnej Kaliskiego Ratusza. Sportowców powitali przedstawiciele miasta oraz kibice.

- Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu - mówił prezydent Grzegorz Sapiński. - Wyrazy uznania należą się zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu, działaczom i oczywiście wiernym kibicom, dla których zespół zwycięża. Oczkiem w głowie samorządowców w obecnej kadencji są m.in. osiągnięcia kaliskich sportowców. Stawiamy zwłaszcza na dyscypliny drużynowe, co przynosi efekty. To cieszy i mobilizuje do dalszej pracy.

Medale „Honorowy Przyjaciel Kalisza”, za szczególne zasługi dla miasta, odebrali dziś od prezydenta: Mateusz Różański, Bartłomiej Jaszka, Edward Prus i Paweł Rusek.

Nie byłoby sukcesu, gdyby nie praca całej drużyny i sztabu szkoleniowego. W dowód uznania sportowcy i trenerzy otrzymali dziś od prezydenta czeki o wartości 2 tys. złotych. Prezydent podziękował także zawodnikom, którzy przyczynili się do awansu drużyny MKS Kalisz do Superligi, jednak w nadchodzącym sezonie nie będą już występowali w jej szeregach. Drużynę opuszczą: Krzysztof Książek, Paweł Piosik, Maciej Adamczyk, Michał Marciniak, Bartłomiej Jaszka, Kamil Mosiołek. Prezydent powitał także nowych zawodników. Do MKS-u dołączą: Paweł Adamczak, Edin Tatar, Łukasz Zakreta, Paulo Grozdek, Kirył Kniaziew, Zbigniew Kwiatkowski, Dzianis Krytski.

Kibice mieli dziś okazję, aby porozmawiać z piłkarzami o najbliższych planach sportowych, a także zapytać o nastroje przed podjęciem rywalizacji o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy podczas IV Turnieju Piłki Ręcznej SZCZYPIORNO CUP, który rozpocznie się już w piątek 4 sierpnia.  AB

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe