Aglomeracja: W Szałem zielono, a na Piaskach tłumy

  • 02.08.2017, 11:05 (aktualizacja 02.08.2017, 11:13)
  • Patrycja Pera
Aglomeracja: W Szałem zielono, a na Piaskach tłumy
Ostatnio wysokie temperatury doskwierają i ma się jedynie ochotę na kąpiel w chłodnej wodzie. Kaliszanie z pewnością nie korzystają z zalewu w Szałe i cóż się dziwić, jak brzegi kipią jasną i śmierdzącą zielenią.

Wystarczy wysiąść, jadąc z Kalisza na przystanku "Pokrzywnicka Tama",  z daleka można ujrzeć zielony kolor wody. Wielu działkowiczów przebywających w pobliżu zbiornika mówi, że czuć odór. Woda wygląda jakby zdarzyła się tam katastrofa ekologiczna, a na powierzchni widać pływające butelki, deski i inne śmieci. 
Dla niektórych wczasowiczów to nie ma znaczenia i korzystają "uroków" przyrody. Z daleka można dostrzec namioty i rodziny.Nie biorą kąpieli w zbiorniku, a w zebranej wodzie w nadmuchanym basenie. Należy jeszcze przypomnieć, że zalew w Szałe formalnie kąpieliskiem nie jest, dlatego nie znajdziecie tam zakazów kąpieli.
Zatem gdzie można ochłodzić się w upalne dni?
Jednym z takich miejsc są Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Tam plażowiczów nie brakuje. Jeżeli wybierzemy się samochodem, to obowiązuje opłata za wjazd , która wynosi 7 zł w weekendy i 5 zł w dni powszednie. Płacą nawet osoby niepełnosprawne. 
Woda zdatna do kąpieli jest również w Gołuchowie, Antoninie i Skorzęcinie. Jednym ze znanych punktów wodnych jest rzeka Prosna w Piwonicach, za mostem ks. Jolanty. Trzeba pamiętać, że jest to rzeka, a jej dno jest nierówne i w każdym miejscu jest inna głębokość. 
Należy również dodać, że za kąpieliska odpowiadają poszczególne urzędy gmin, zatem to one decydują o tym, czy dane kąpielisko będzie funkcjonowało czy nie. Przydatność wody bada sanepid. 
Wakacje to czas pełen beztroski, wody, słońca i wysokich temperatur, ale i zabawy. Podczas korzystania z uroków lata, warto pamiętać o bezpieczeństwie własnym i bliskich.
 

Patrycja Pera

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe