Powiat Ostrowski: Zajęcia wakacyjne w gminie Nowe Skalmierzyce

  • 02.08.2017, 09:21
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Zajęcia wakacyjne w gminie Nowe Skalmierzyce
Dobiegł końca pierwszy miesiąc wakacji, a wraz z nim dwa turnusy zajęć organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Jarzębinki w Nowych Skalmierzycach.
Zajęcia odbywały się w trzech grupach - dwie w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach oraz jedna w świetlicy przy ulicy 3 Maja w Nowych Skalmierzycach. Pierwszy turnus upłynął pod hasłem gier, zabaw sportowych oraz zajęć plastycznych. Uczniów odwiedził policjant, który zwrócił uwagę jak bezpiecznie zachować się podczas wakacji. Drugi natomiast przyniósł kolejne, równie ciekawe zadania - podczas poniedziałkowych zabaw integracyjnych dzieci konkurowały wspólnie na boisku. Rozgrywki piłkarskie wśród chłopców toczyły się codziennie, wśród dziewcząt dominowała zabawa w zbijaka. Kiedy poranne pokłady energii zostały spożytkowane uczestnicy chętnie oddawali się grom planszowym i karcianym oraz brali udział w zajęciach plastycznych. Koloniści korzystając z "Ozobotów" poznali początki programowania - mały błyskający robot od razu podbił serca najmłodszych i pobudził ich kreatywność. W upalnie dni najpopularniejszą zabawą okazała się bitwa na wodne balony, dlatego do obowiązkowego wyposażenia należały ręcznik i kąpielówki. Żądni przygód uczniowie wyruszali na podchody, a po prawidłowym wykonaniu zadań i rozwiązaniu zagadki, wyprawy kończyły się wyjściem na lody. Była również okazja, aby zwiedzić Stare Kino i obejrzeć bajkę. Ostatnie dwa piątki to dni kulinarne - słodkie poranki przyniosły własnoręcznie wykonane gofry, a w ostatni dzień na stolikach królowała pizza. Letnie zajęcia wakacyjne są dofinansowane ze środków Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce w ramach zadania publicznego. NS
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe