Powiat Ostrowski: Pojechali w Bieszczady by pomóc Krzysztofowi

  • 01.08.2017, 18:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Pojechali w Bieszczady by pomóc Krzysztofowi
„Otwórz serce za kilometr” - pod takim hasłem, bohaterowie z parafii pw. Chrystusa Króla w Bogdaju – Małgorzata Pachura i Andrzej Posiła - wyruszyli rowerami w Bieszczady.
Wyprawa trwała 10 dni. W tym czasie pokonali ponad 1000 kilometrów, aby wesprzeć w leczeniu kolegę Krzysztofa Franca – chorego na stwardnienie rozsiane. Pierwsza taka akcja miała miejsce rok temu, kiedy wpadli na pomysł, aby pokonać rowerami dystans 1000 kilometrów na Mazury - właśnie dla Krzysztofa. Małgorzata i Andrzej poprzez tę pierwszą i tegoroczną wyprawę pragnęli ogłosić całemu światu, że potrzebne są pieniądze na rehabilitację dla Krzysia. Poprzez internet, specjalny fanpage (założony przez Dariusza Berka), na którym zamieszczane były na bieżąco zdjęcia i filmiki z trasy, zachęcali do wpłat na subkonto Krzysia. Nieodłącznym i niezwykle ważnym elementem trasy była również modlitwa w intencji Krzysztofa. Małgosia i Andrzej dwukrotnie odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, gdzie złożyli wszystkie prośby, jak również podziękowania. Modlili się również w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Pod opieką Matki Bożej szczęśliwie dotarli do celu i bezpiecznie wrócili do domu. Nie było to jednak łatwe zadanie. Niesprzyjająca pogoda: upał na przemian z trwającymi ulewami oraz wysokie podjazdy utrudniały rowerzystom dotarcie do docelowych punktów. Poza tym w taką trasę trzeba włożyć ogromny wysiłek, poświęcenie, niesamowitą wytrwałość, determinację i hart ducha, ale co najważniejsze - serce. Mieszkańcy Bogdaju docenili tę akcję, czego dowodem było piękne powitanie bohaterów. Był tort, szampan, kiełbaski i hymn powitalny odśpiewany przez dzieci i dorosłych na ich cześć. Wspomnień z trasy nie było końca i tak ta radosna biesiada trwała do późnych godzin nocnych. Takie chwile zawsze łączą i pokazują, jak jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. Każdy, kto zechciałby wesprzeć Krzysia i przyłączyć się do akcji może pomóc przekazując, choć drobną darowiznę na subkonto: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko, Stawnica 33, 77-400 Złotów, nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 Tytuł wpłaty: Krzysztof Franc, 52/F – darowizna Sylwia Furmanek
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe