Ostrów: Jabłka na Ostrowskim Trakcie Kultury

  • 01.08.2017, 10:37 (aktualizacja 03.08.2017, 08:46)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Jabłka na Ostrowskim Trakcie Kultury
Jabłka - rzeźby z brązu nawiązujące do herbu miasta - pojawiły się w kilku miejscach w Ostrowie. Do końca sierpnia pojawią się kolejne - w sumie będzie ich dziesięć. Autorką rzeźb jest ostrowska artystka, Agnieszka Lisiak Skórka.

"Jabłka" - mała architektura na Ostrowskim Trakcie Kultury to zadanie realizowane w ramach inicjatywy lokalnej. Całkowity koszt zadania to 40 tys. zł, z czego 35 tys. zł pochodzi z budżetu miasta, a pozostałe 5 tys. zł to wkład grupy inicjatywnej. W sumie na terenie Ostrowa pojawi się dziesięć jabłek, które zlokalizowane zostaną w miejscach związanych z ważnymi historycznymi i kulturalnymi obiektami. Pierwsze jabłka pojawiły się na Rynku, w Parku Miejskim oraz w Parku 3 Maja. Nawiązują one charakterem do miejsc, w których zostały zlokalizowane - stąd np. jabłuszko na Rynku nawiązuje do herbu miasta. Już wkrótce w następnych lokalizacjach pojawi się kolejnych pięć - m.in. w pobliżu Forum Synagoga oraz na Deptaku. - Do tej pory nie mieliśmy w Ostrowie Wielkopolskim tego typu obiektów małej architektury, więc ta inicjatywa wspaniale wypełniła tę lukę - mówi wiceprezydent Ewa Matecka. - Jesteśmy dumni, że są to prace naszej ostrowskiej rzeźbiarki, Agnieszki Lisiak Skórki. Jej prace można podziwiać w wielu miastach w kraju i zagranicą. Mam nadzieję, że jabłuszka spodobają się ostrowianom i wspaniale wpiszą się w krajobraz naszego miasta.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe