Ostrów: Nawierzchnia na Warmińskiej i chodnik na Mazurskiej

  • 01.08.2017, 10:11
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nawierzchnia na Warmińskiej i chodnik na Mazurskiej
Miejski Zarząd Dróg oddał do użytku zmodernizowaną część ulicy Warmińskiej na odcinku od ulicy Mazurskiej do Toruńskiej. Wykonawcy został już przekazany dalszy odcinek tej ulicy – od ulicy Toruńskiej do Pomorskiej. Natomiast ulica Mazurska zyska nowy chodnik oraz zjazdy do posesji.
Ulica Warmińska, od Mazurskiej do Toruńskiej, oddana została do użytkowania. Wcześniej powstała tu kanalizacja deszczowa. Inwestycję realizowała firma Usługi Budowlano – Kanalizacyjne BUDOKAN z Ostrowa Wielkopolskiego. Koszt prac to 202 354,22 złotych. - Na około 100-metrowym odcinku ulicy Warmińskiej powstała nawierzchnia jezdni z kostki betonowej na podbudowie z betonu cementowego, a także kanał deszczowy – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. MZD przekazał już także plac budowy wykonawcy kolejnego odcinka tej ulicy – od Toruńskiej do Pomorskiej. - Wykonawcą inwestycji będzie firma EUROBUD z Odolanowa, a wartość prac to nieco ponad 100 tysięcy złotych – informuje Marcin Wieruchowski. - Każdy, kto przejeżdżał Warmińską, wie że to ryzykowne przedsięwzięcie. Dziury i nierówności mocno odstraszają. Szczególnie po opadach deszczu. Chcemy przeciwdziałać takim sytuacjom, stąd zmodernizowanie pierwszego odcinka tej drogi i przekazanie wykonawcy odcinka drugiego - tłumaczy Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. To jednak nie wszystkie inwestycje w tym rejonie. W ubiegłym roku do użytku oddana została ulica Mazurska, która przecina ulicę Warmińską. Poza nową asfaltową jezdnią wykonano tu także łączniki z kostki betonowej na skrzyżowaniach z ulicą Łęczycką i Warmińską, a wcześniej kanalizację deszczową. Zmodernizowany został blisko półkilometrowy odcinek drogi. Teraz przyszedł czas, by zająć się potrzebami pieszych. Miejski Zarząd Dróg przekazał plac budowy wykonawcy chodnika przy ulicy Mazurskiej. - Na całej długości ulicy powstanie chodnik z kostki betonowej, wykonane zostaną także zjazdy do posesji – dodaje Beata Klimek. Wykonawcą tej inwestycji jest firma Brukarstwo Nawierzchnie i Kanalizacje Zenon Pawlicki z Witaszyc. Koszt zadania to blisko 122 tysiące złotych.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe