Powiat Ostrowski: Warsztaty "Jem Zdrowo"

  • 31.07.2017, 10:53
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Warsztaty "Jem Zdrowo"
W Grudzielcu i w Jankowie Zaleśnym odbyły się warsztaty kulinarne dla dzieci pod hasłem "Jem zdrowo". W sumie wzięło w nich udział ponad 120 dzieci.
Podczas dwudniowych zajęć dzieci pod okiem pań z kół gospodyń wiejskich z Grudzielca i z Jankowa Zaleśnego uczyły się przygotowywać proste, smaczne, ale przede wszystkim zdrowe potrawy. Wcześniej uczestnicy warsztatów wysłuchali prelekcji na temat zasad zdrowego odżywiania oraz higieny przy przygotowywaniu nawet najprostszych posiłków. Panie w Grudzielcu przygotowały również wystawę na temat zdrowej żywności z którą każdy uczestnik spotkań mógł się zapoznać. Trzeba przyznać, że zapał z jakim dzieci przystąpiły do pracy był godny podziwu. Uczestników warsztatów podzielono na grupy i każda grupa miała inne zadania - do przygotowania były sałatki - warzywne i owocowe, kanapki, a także soki, koktajle i zupy owocowo - warzywne oraz wiele innych dań wszystkie na zielono. Były również ciasta: drożdżowe i ze szpinakiem, ale i babeczki czy muffinki. - Dzieci doskonale radziły sobie z prostymi pracami kuchennymi, widać było też, że sprawia im to przyjemność. Sprawnie, szybko i chętnie kroiły, mieszały i doprawiały. Później z wielkim apetytem konsumowały to co przygotowały - mówiła jedna z organizatorek warsztatów w Grudzielcu, Marlena Sobczak. Pod czujnym okiem pań wychodziły prawdziwe dzieła sztuki kulinarnej. - Zauważyliśmy, że chętnie sięgają po warzywa, owoce, nabiał w kuchni, widać więc, że jedzenie zdrowe też im smakuje. Owoce w formie szaszłyków, przeróżne sałatki biły rekordy popularności - mówiła Magdalena Kulas z Koła Gospodyń Wiejskich w Jankowie Zaleśnym. Kolejne warsztaty w sierpniu w Ligocie.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe