Ostrów: Wspólne działania policji i Służby Ochrony Kolei

  • 28.07.2017, 11:29
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wspólne działania policji i Służby Ochrony Kolei
26 lipca dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim razem z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili działania prewencyjne na terenie powiatu. Akcja dotyczyła zagrożeń wynikających z lekceważenia przepisów ruchu drogowego na przejazdach kolejowych.
26 lipca dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei obserwowali okolice przejazdów kolejowych. Według statystyk najczęstszą przyczyną wypadków na przejazdach kolejowych jest nieostrożność kierowców. Lekceważenie znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd gdy sygnalizator wskazuje czerwone światło, czy też próby przejechania pod zamykającymi się zaporami to najczęstsze zachowania kierujących. Ryzykownie zachowują się również piesi i rowerzyści, którzy przechodzą pod zamkniętymi szlabanami lub skracają sobie drogę, przechodząc przez tory w miejscach niedozwolonych. Policjanci i funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei prowadzili akcje informacyjne i zapobiegawcze. Celem działań było zwrócenie uwagi użytkownikom dróg na konieczność zachowania szczególnej ostrożności w okolicach torów oraz przejazdów kolejowych. Chodzi o to, by jak najrzadziej dochodziło do tragedii. Funkcjonariusze takie działania prowadzą cyklicznie. KPP Ostrów
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe