Ostrów: Przedszkole na Kujawskiej – ruszył przetarg

  • 27.07.2017, 01:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Przedszkole na Kujawskiej – ruszył przetarg
Ostrowski Urząd Miejski ogłosił przetarg na budowę nowego przedszkola w rejonie ulicy Kujawskiej. Obiekt ma zostać oddany do użytku wraz z końcem czerwca 2018 roku. Szacunkowy koszt, to około 6 milionów złotych.
Ogłoszony przetarg dotyczy budowy nowego, 8-oddziałowego przedszkola integracyjnego wraz z zapleczem kuchennym, administracyjnym, socjalnym i dydaktycznym wraz z infrastrukturą techniczną, zagospodarowaniem terenu i urządzeniem placu zabaw przy ulicy Olsztyńskiej (rejon ulicy Kujawskiej). - Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 9 sierpnia tego roku. Będą one oceniane przez pryzmat ceny – 60 proc. oraz okresu gwarancji – 40 proc. Wymagany okres gwarancji na wykonane prace wynosi 5 lat. Każdy kolejny rok będzie dodatkowo punktowany – informuje Jakub Szczurek, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Przedszkole będzie w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. - Do budowy tego przedszkola podeszliśmy z ogromną troską i uwagą również z tego powodu, że będzie ono pełnić funkcje integracyjne. Będą tu także dzieci z niepełnosprawnościami, dzieci autystyczne – informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. - Nowe przedszkole będzie jednokondygnacyjne, przy każdej sali znajdować się będzie ubikacja, będzie więcej miejsc dla zajęć terapeutycznych. Poprzez usytuowanie budynku i jego kształt, wydzielono dwie strefy zewnętrzne dla dzieci. Plac wewnętrzny od strony zachodniej (o charakterze zabawowym - z bezpieczną nawierzchnią poliuretanową i urządzeniami do zabawy) oraz placem zewnętrznym od strony wschodniej i południowej o charakterze „przyrodniczym” (trawa, ogródki, boisko, ścieżki sensoryczne itp.). W lipcu rozpoczęła się faza przetargowa inwestycji, a początek prac budowlanych planowany jest na wrzesień 2017 roku. Odbiory końcowe odbędą się w sierpniu 2018 roku. Umożliwi to przyjęcie przedszkolaków w nowym roku szkolnym.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rodzic
rodzic 27.07.2017, 12:28
A co będzie z dziećmi które teraz uczęszczają do przedszkola ,,Calineczka" a w przyszłym roku nie pójdą do przedszkola na Kujawska... Znajdzie się miejsce w innych przedszkolach? Nie każdemu pasuje posłać dziecko tak daleko...

Pozostałe