Ostrów: Ponad 5 milionów na termomodernizację!

  • 25.07.2017, 17:39 (aktualizacja 25.07.2017, 17:45)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ponad 5 milionów na termomodernizację!
W Urzędzie Marszałkowskim prezydent Beata Klimek podpisała umowę na dofinansowanie termomodernizacji miejskich obiektów oświatowych. Kompleksowej termomodernizacji poddane zostaną budynki Żłobka Miejskiego oraz przedszkoli nr 9, 14, 15, 16 i 17. Wartość projektu to ponad 5 mln zł.

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu poprawiona zostanie efektywność energetyczna, ale również wygląd pięciu ostrowskich przedszkoli oraz miejskiego żłobka. Przez wiele lat miasto inwestowało w budynki szkolne, zapominając o przedszkolach. W efekcie takich działań w Ostrowie są zmodernizowane budynki szkolne, jednak stan przedszkoli pozostawia wiele do życzenia. - To dobra wiadomość dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, rodziców naszych przedszkolaków i rodziców dzieci, które chodzą do żłobka - mówi prezydent Beata Klimek. - Takie dni, kiedy podpisuję w Urzędzie Marszałkowskim kolejną umowę, która powoduje, że miliony z Unii Europejskiej trafią do naszego miasta, należą do najszczęśliwszych momentów w tej, często trudnej, samorządowej pracy. Kompleksowa termomodernizacja ostrowskich przedszkoli i żłobka kosztować będzie ponad 5 mln zł, z czego 4,23 mln zł pochodzić będzie z Unii Europejskiej. - Dzięki tym pieniądzom będziemy mogli kompleksowo ztermomodernizować nasz ostrowski Żłobek Miejski, a także przedszkola nr 9, 14, 15, 16 i 17 - dodaje prezydent Beata Klimek. - To na pewno znakomita wiadomość dla tych wszytkich rodziców, którzy z tych przedszkoli korzystają, bo przecież wiele lat ostrowskie przedszkola były po prostu zaniedbane i te remonty były niewystarczające. Dziś pozyskane pieniądze pozwolą nam na wymianę okien, drzwi, termomodernizację całego budynku oraz wymianę oświetlenia na energooszczędne. Każde przedszkole będzie także wyposażone w fotowoltaikę. Z całą pewnością kiedy już tę modernizację przeprowadzimy to przedszkola i żłobek będą miały zupełnie nowy wygląd. Termomodernizacje są skutecznym sposobem obniżenia zużycia energii. - Termomodernizacja przedszkoli da nie tylko efekty wizualne w postaci odnowionych elewacji budynków, ale przede wszystkim zmniejszy koszty ogrzewania tych obiektów – dodaje prezydent miasta. - To bardzo szeroki zakres prac, dzięki którym przedszkolne budynki zyskają estetyczny wygląd, ale także mniejsze rachunki za ogrzewanie – podsumowuje prezydent miasta. Projekt realizowany będzie w 2017 i 2018 roku. W przyszłym roku wykonana zostanie termomodernizacja Przedszkola nr 16, Przedszkola nr 15 oraz Żłobka Miejskiego.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe