Ostrów: Pędziła przez wieś ponad 100 km/h

  • 25.07.2017, 14:45
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Pędziła przez wieś ponad 100 km/h
Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którego kierująca przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym o ponad 60 km/h. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Przypominamy, prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Każde 10km/h więcej, to wydłużona droga hamowania i mniej czasu na podjęcie skutecznego manewru w sytuacji zagrożenia.
Przekraczanie dopuszczalnej prędkość przez kierowców jest jedną z głównych przyczyn poważnych w skutkach wypadków na naszych drogach. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego niemal codziennie kontrolują z jaką prędkością poruszają się kierowcy. Większości zdarzeń drogowych można uniknąć, gdyby osoby siedzące za kierownicą swoich pojazdów przestrzegały ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych. Niestety w dalszym ciągu funkcjonariusze pełniący służbę na drodze ujawniają osoby, które w sposób rażący łamią przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. Jedno z ostatnich tego typu zdarzeń miało miejsce 22 lipca br. na terenie gminy Nowe Skalmierzyce. Policjanci patrolujący drogę zauważyli szybko jadące osobowe auto. Kierująca peugeotem pomimo wjechania w obszar zabudowany nie zwolniła. 33-latka miała na liczniku 111 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Policjanci od początku wakacji zatrzymali 11 kierującym prawo jazdy za rażące (powyżej 50 km/h) przekroczenie dopuszczalnej prędkość w terenie zabudowanym. Policjanci ostrowskiej drogówki każdego dnia prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa. Wszystko po to, by ograniczyć ilość piratów drogowych, czy też tych jeżdżących pod wpływem alkoholu, a stwarzających poważne zagrożenie. KPP Ostrów
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe