Sejmik Województwa Wielkopolskiego wyraził stanowisko w sprawie protestów

  • 25.07.2017, 10:39
  • Patrycja Pera
Sejmik Województwa Wielkopolskiego wyraził stanowisko w sprawie protestów… UMWW
W poniedziałek, 24 lipca 2017 r., podczas Sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, z inicjatywy Marszałka Marka Woźniaka, radni Województwa Wielkopolskiego przyjęli Uchwałę Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w sprawie wyrażenia stanowiska dotyczącego protestów społecznych wobec uchwalonej ustawy o Sądzie Najwyższym oraz zmian ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych.

W stanowisku czytamy: „Sejmik Województwa Wielkopolskiego - jako demokratycznie wybrana reprezentacja samorządowej wspólnoty mieszkańców Województwa Wielkopolskiego - z ogromnym uznaniem odnosi się do osób i środowisk, które w ostatnich dniach wyrażają swój protest wobec przyjętych przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej: ustawy o Sądzie Najwyższym oraz zmian w ustawach: o Krajowej Radzie Sądownictwa i Prawo o ustroju sądów powszechnych. Popieramy te protesty, mające na celu dobro Państwa i Narodu polskiego.
Sejmik Województwa Wielkopolskiego podziela pogląd, iż przyjęcie tych ustaw w trybie „nocnym”, bez konsultacji społecznych, w obecnej formie, miało na celu podporządkowanie sądów i sędziów woli PiS i Zjednoczonej Prawicy.
Ustawy te w sposób bezpardonowy łamią zapisany w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej trójpodział władzy będącej fundamentem demokratycznego państwa prawa.
Sejmik Województwa Wielkopolskiego zwraca się do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy, o zainicjowanie dyskusji dotyczącej reformy sądownictwa, z udziałem wszystkich zainteresowanych stron.”
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Karol
Karol 06.09.2018, 15:43
Zmiany w sądownictwie są potrzebne ale nie takie jakie się dzieją, bo to nic dobrego. Nic dobrego te zmiany ale i nic dobrego takie na przykład wyroki jak ten: http://www.funkcjonariusze.pl/… - a niestety takich orzeczniczych idiotyzmów ani chybi umyślnie popełnionych jest mnóstwo, co dnia są popełniane. Z jednej więc strony nie ma czego bronić ale z drugiej, nie tędy droga bo będzie tak samo źle albo gorzej. Mnie się podobają anglosaskie modele sądownicze, uważam że powinniśmy zaczerpnąć od nich. ławy przysięgłych itd.

Pozostałe