Ostrów: Świetlica na "Odolanowskim" gotowa!

  • 22.07.2017, 15:16
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Świetlica na "Odolanowskim" gotowa!
Po odbiorach technicznych jest już budynek świetlicy osiedlowej przy ul. Krętej. Ma to być miejsce spotkań dla mieszkańców osiedla, ale w budynku znalazło się także zaplecze socjalne dla znajdującego się w sąsiedztwie boiska wielofunkcyjnego.
Powstały budynek podzielony jest na dwie strefy. Pierwsza strefa ma stanowić zaplecze dla boiska oraz placu zabaw. Znalazły się tam dwie szatnie z umywalnią, w tym jedna dostosowana do osób niepełnosprawnych. Znajduje się tam również ogólnodostępna toaleta również przystosowana do osób niepełnosprawnych oraz przewijak dla niemowląt. Ta część budynku ma być użytkowana w okresie wiosenno-letnim oraz wczesną jesienią, czyli w okresie funkcjonowania boiska. Druga część budynku dostępna będzie przez cały rok. Znajduje się tam świetlica, pomieszczenie magazynowe, toalety (również dostosowane do osób niepełnosprawnych) oraz pomieszczenia gospodarczo-porządkowe. - Mieszkańcy osiedla "Odolanowskie" mają w końcu miejsce, gdzie mogą spotkać się, porozmawiać, wypić razem kawę czy spędzić aktywnie czas - mówi prezydent Beata Klimek. - Plac zabaw, boisko sportowe, siłownia zewnętrzna i zakończona właśnie świetlica osiedlowa stworzyły kompleks, którego na tym osiedlu bardzo brakowało. Budowa podobnego obiektu trwa właśnie na Osiedlu "Kamienice Stare".
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe