Powiat Kaliski: Wakacje z kulturą

  • 21.07.2017, 12:28
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Wakacje z kulturą UG Lisków
Wyjazdy edukacyjno - kulturalne, warsztaty muzyczne, zajęcia sportowe, plastyczne, zabawy ruchowe, zabawy w bibliotece - to niektóre atrakcje jakie przygotowali dla dzieci Gminny Ośrodek Kultury w Liskowie wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Liskowie w ramach akcji „Dajemy dzieciom radość” – wakacyjny cykl warsztatów artystycznych.

4 lipca 2017 r sezon wakacyjny Gminny Ośrodek Kultury w Liskowie rozpoczął już tradycyjnie z wesołym miasteczkiem „Delfinek”, z którego dzieci i młodzież mogły korzystać nieodpłatnie. Dzieci uczestniczyły  w  warsztatach muzycznych, zajęciach sportowych . Ważnymi punktami programu wakacyjnego są wyjazdy edukacyjno kulturalne. 11 lipca  odbył się wyjazd  do kaliskiego  kina, a po zakończonym  seansie  filmowym cała wycieczka udała się do restauracji Mc Donald’s. 18 lipca pięćdziesięcioosobowa  grupa dzieci wraz z opiekunami odwiedziła Gołuchów. Zwiedzanie rozpoczęto od wizyty w pokazowej zagrodzie, gdzie z bliska podziwiać można było żubry, daniele i koniki polskie. Pokazowa Zagroda Zwierząt została założona w kwietniu 1977 roku, a jest zlokalizowana w kompleksie leśnym przylegającym do parku. Zajmuje powierzchnię ponad 20 ha ogrodzonego terenu. Następnie grupa z Liskowa udała się na spacer po parku-arboretum, który jest jeden z najstarszych i największych ogrodów założonych w stylu angielskim w drugiej połowie XIX wieku. Jego twórcami są hrabina Izabella Działyńska z książąt Czartoryskich, hrabia Jan Działyński oraz zatrudniony przez nich utalentowany ogrodnik Adam Kuba. Kolejnym punktem programu było  zwiedzanie  Zamku Książąt Czartoryskich. W dawnej rezydencji Jana Działyńskiego i jego żony Izabelli z Czartoryskich podziwiano zbiory dzieła sztuki. W bogato urządzonych wnętrzach pałacu grupa mogła zobaczyć m. in. wazy greckie, które mają ponad 2500 lat, gobeliny, portrety, rzeźby, rzadkie okazy mebli. Po zakończeniu zwiedzania na wszystkich  uczestników wyjazdu czekała kiełbaska z grilla oraz atrakcje na placu zabaw. 
 

Patrycja Pera

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe