Kalisz: Policjanci na półkoloniach

  • 20.07.2017, 13:05
  • Patrycja Pera
Kalisz: Policjanci na półkoloniach KMP Kalisz
Funkcjonariusze z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu odwiedzili uczestników „Wakacji w mieście”, półkolonii organizowanych z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta. Głównym celem tego typu spotkań jest, przypomnienie najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Mundurowi przekazali dzieciom informacje, jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc.

Wakacje się rozpoczęły. Jednak dla policjantów, to w dalszym ciągu czas intensywnej pracy na rzecz bezpieczeństwa osób wypoczywających w naszym regionie. Stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu w ramach prowadzonych działań „Bezpieczne Wakacje” spotykają się z uczestnikami półkolonii organizowanych na terenie Kalisza. W minionym tygodniu, odwiedzili dzieci wypoczywające w ramach akcji „Wakacje w mieście”.

Tematem wiodącym spotkań było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w domu, a także na placu zabaw. Podczas wizyt policjanci omówili zasady bezpiecznego wypoczynku przypominając szczególnie o zasadach bezpiecznych kąpieli na otwartych akwenach wodnych oraz przestrzegali przed pływaniem w miejscach niedozwolonych. Funkcjonariusze radzili również jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Przypomniano również wszystkim dzieciom, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, przechodzenie przez jezdnię w miejscu wyznaczonym, którą stroną drogi powinien poruszać się pieszy oraz kiedy rowerzysta może korzystać z chodnika.

Policjanci starali się przekazać dzieciom, zarówno tym starszym, jak i tym młodszym, informację o tym jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Opowiadali też o swojej pracy, aby najmłodsi wiedzieli, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy.

Zajęcia w ramach akcji „Wakacje w mieście” odbywają się w pięciu kaliskich szkołach:

- w Szkole Podstawowej Nr 1,
- w Szkole Podstawowej Nr 16,
- w Szkole Podstawowej Nr 17,
- w Szkole Podstawowej Nr 18,
- w Zespole Szkół Nr 11.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Miejski w Kaliszu. KMP Kalisz

Patrycja Pera

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe