Kalisz: Gołąb pocztowy z Poznania zasłabł w Kaliszu. Leciał z Niemiec!

  • 20.07.2017, 12:50
  • Patrycja Pera
Kalisz: Gołąb pocztowy z Poznania zasłabł w Kaliszu. Leciał z Niemiec! HELP ANIMALS
Mieszkańcy Kalisza coraz częściej wykazują się empatią w stosunku do zwierząt. Szybka reakcja przechodniów i interwencja strażników z HELP ANIMALS, pozwoliła uratować ptaka. Gołąb pocztowy odłączył się od stada i nie chciał odlecieć.

Kilka dni temu, animalsi otrzymali zgłoszenie od jednego z przechodniów, że  pod jednym z kaliskich supermarketów stoi i nie ma siły odlecieć zaobrączkowany gołąb. Strażnicy podjęli interwencję  i pojechali po ptaka. 
- Był to okaz zaobrączkowany 2 pierścieniami. Na jednej obrączce miał numeracje, a na drugiej numer telefonu - informują strażnicy. Nie zwlekając zadzwonili pod wskazany numer i dodzwonili się do zmartwionego właściciela gołębia. 

- Po rozmowie z nim dowiedzieliśmy się, że gołąb jest z Poznania, natomiast lotowany jest 500km od Polski ! Latał w ten sposób już 5 razy, 4 razy wrócił po tygodniu, za piątym razem wylądował w Kaliszu i nie chciał odlecieć, ponieważ najprawdopodobniej odłączył się od stada (15 sztuk) i zabłądził - opowiadają animalsi.
Zabrali gołębia ze sobą. Napoili go i nakarmili. Następnego dnia przyjechał właściciel ptaka.
- Starszy człowiek, ogromny pasjonata i znawca gołębi, ze łzami w oczach podziękował nam za zaangażowanie i wrócił ze swoim przyjacielem do domu w Poznaniu - dodają.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe