Powiat Ostrowski: Trzy inwestycje w gminne świetlice

  • 20.07.2017, 01:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Trzy inwestycje w gminne świetlice
Zakończyły się procedury przetargowe związane z wyborem wykonawców na trzy inwestycje - termomodernizację świetlicy w Biskupicach, remont wnętrza sali w Śmiłowie oraz budowę nowej świetlicy w Śliwnikach.
W ramach pierwszego z wymienionych zadań przewiduje się ocieplenie ścian, termoizolację stropodachu, położenie nowego tynku, remont balkonów z wymianą balustrad, a także montaż nowej stolarki drzwiowej, schodów awaryjnych oraz aluminiowych rolet zewnętrznych. Koszt prac wyniesie blisko 200 tysięcy złotych. O ponad 63 tysiące złotych będzie droższy drugi etap remontu świetlicy w Śmiłowie, który będzie polegał na odnowieniu jej wnętrza - odmalowaniu ścian, wymianie posadzek oraz instalacji elektrycznej, zamontowaniu chłodni i doposażeniu kuchni. To zadanie jest kontynuacją podjętych w ubiegłym roku prac remontowych związanych z wymianą pokrycia dachowego tej świetlicy. Obydwa przedsięwzięcia rozpoczęły się w połowie lipca, a ich zakończenie przewidywane jest na październik br. Z początkiem sierpnia natomiast ruszy budowa świetlicy w Śliwnikach. Będzie to parterowy budynek o szerokości 17,3 m i długości 9,55 m, a jego powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 139 m2. Zaplanowano w nim salę zebrań, pomieszczenia: magazynowe i gospodarcze, aneks kuchenny, toalety. Świetlica będzie służyć mieszkańcom do organizacji zebrań wiejskich. W ramach podjętych prac zostanie także zagospodarowany teren wokół sali, m.in. poprzez utworzenie miejsc parkingowych i utwardzenie terenu. Koszt jej postawienia to blisko 562 tysiące złotych, z czego aż 332.976 zł będzie pochodzić z dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Z nowej sali mieszkańcy będą mogli korzystać już od kwietnia przyszłego roku.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe