Powiat Kaliski: Szkolili się i wypoczywali

  • 19.07.2017, 13:46
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Szkolili się i wypoczywali UG Blizanów
8 lipca, na obóz szkoleniowo - wypoczynkowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych do miejscowości Brenna koło Wisły, pojechało 51 osób ze wszystkich 10-ciu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej (Warszówki, Korabia, Jankowa Pierwszego, Lipego, Szadku, Skrajni Blizanowskiej, Jastrzębnik, Zagorzyna, Rychnowa, Żernik).

To już tradycja gminy, że na początku wakacji przez 10 dni, młodzież pod opieką wychowawców i pielęgniarki, odbywają cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedlekarskiej, uczestniczą w zajęciach z musztry oraz ćwiczeniach sportowo-rekreacyjnych i profilaktycznych dotyczących uzależnień. Było to już ósme tego typu przedsięwzięcie, zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Starostwa Powiatowego w Kaliszu oraz wielu innych sponsorów i darczyńców. 
W tym roku młodzi strażacy-ochotnicy zapoznali się też z ratownictwem wysokościowym w  terenie górskim, gdyż niektórzy  uczestnicy byli po raz pierwszy na takim wyjeździe. Poza nauką i ćwiczeniami, grupa znalazła też czas na zabawę i zwiedzanie okolicy. Młodzież  miała możliwość zobaczenia Pałacu Prezydenckiego w Wiśle, odwiedziła galerie trofeów Adama Małysza i dom rodzinny Piotra Żyły,  a tam była możliwość  by porozmawiać z mamą znanego skoczka narciarskiego. Największe wrażenie na grupie zrobiło Letnie Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle Malince, gdzie mogli zobaczyć na żywo skoki narciarskie i wiele osobowości z tej dyscypliny sportu. Młodzież zwiedziła również Leśny Park niespodzianek w Ustroniu i Czeski Cieszyn. 
Środki finansowe zostały rówież pozyskane w czasie trwania tegorocznego festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka w Łaszkowie. Dzięki temu, kwota wpłacana przez uczestników obozu mogła być znacznie niższa od jej całkowitych kosztów. Podczas obozów w 2010 i 2011 roku, młodzież wypoczywała w Ślesinie, gdzie miała możliwość zapoznania się z ratownictwem wodnym. W 2012, 2013, 2015  i 2016 roku,  miejscem wypoczynku uczestników była Szklarska Poręba. Podczas obozów  młodzi druhowie zapoznali się z działaniami ratowniczymi prowadzonymi w terenie górskim. W 2014 roku młodzież pojechała do nadmorskiej miejscowości  Stegna. Co roku młodzi ludzie mają okazję nauczyć się czegoś pożytecznego, a do tego zwiedzić różne zakątki Polski.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe