Kalisz: Prezydent nadzoruje inwestycje

  • 18.07.2017, 09:33
  • Patrycja Pera
Kalisz: Prezydent nadzoruje inwestycje Szymon Ratajczyk
Grzegorz Sapiński, prezydent miasta Kalisza wizytował tereny, na których powstają miejskie inwestycje: Majkowskie Centrum Rekreacyjno-Sportowe przy ul. Tuwima 2, mieszkania komunalne w budynku przy ul. Częstochowskiej 140 a, remont budynku przy ul. Nowy Świat 13 na potrzeby liceum plastycznego oraz stadion miejski.

Majkowskie Centrum Rekreacyjno-Sportowe przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu.

Prace na Majkowskim Wembley zostały wykonane w 85 %. Powstanie boisko ze sztucznej trawy, do gry w rugby i piłkę nożną, o wymiarach 119 x 76 m, wraz z trybunami. Ponadto zamontowane będą: bramki, ławki rezerwowych, piłkochwyty oraz stojaki rowerowe. Obszar zostanie dodatkowo oświetlony, ogrodzony i zabezpieczony przez zainstalowanie monitoringu.

Inwestycja, której koszt wynosi 4.079.283,24 zł ma zostać zakończona 31 lipca 2017 r. Miasto pozyskało na wykonanie tego zadania dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu modernizacji infrastruktury sportowej (edycja 2016) w kwocie 1.200.000,00 złotych. Wykonawcą jest warszawska spółka GARDENIA SPORT sp. z o. o.

Stadion Miejski.

Zakończyła się budową areny sportowej, wraz z oświetleniem. W 100 % wykonane zostały także: trybuna ziemna, mostek, budynek techniczny, system ogrzewania boiska. Dobiegają końca prace związane z systemem nawadniania boiska oraz zagospodarowaniem terenu – rozebrano stare ogrodzenia, zamontowano nowe ogrodzenia panelowe, balustrady, mury oporowe, powstały tereny zielone. Powstają brama wejściowa i kasa biletowa, instalacje elektryczne i sieci elektryczne oraz instalacje sanitarne i sieci wodno-kanalizacyjne. Niemal cały teren został już utwardzony – położona została nawierzchnia bitumiczna asfaltowa i prawie w całości kostka betonowa. W 90 % wybudowano trybunę kibiców drużyny przeciwnej i trybunę wschodnią. Ponadto na stopniach prefabrykowanych zamontowane zostały siedziska.

Modernizacja budynku przy ul. Częstochowskiej 140 a w Kaliszu z przeznaczeniem na mieszkania komunalne.

Przy ul. Częstochowskiej powstanie 38 mieszkań komunalnych. Dobiegły końca prace rozbiórkowe na kondygnacjach nadziemnych oraz w piwnicach. Wybudowane zostały ściany, przystosowane do nowego układu pomieszczeń. Wykonano również instalacje elektryczne, aktualnie trwają prace związane z montowaniem wewnętrznych linii zasilających. We wszystkich mieszkaniach są już podłączone instalacje sanitarne. Trwają roboty związanie z wykonaniem izolacji pionowej ścian zewnętrznych. Zdemontowane zostało stare urządzenie dźwigowe, dostawa nowej windy planowana jest w sierpniu. Kolejny etap prac będzie polegał na wykonaniu elewacji, obróbce otworów okiennych oraz wykańczaniu mieszkań.

Wykonawcą inwestycji jest firma WERBUD Roboty Drogowo-Budowlane Piotr Pleśnierowicz z Koźminka. Wartość zadania wynosi 1.439.100,00 zł. Miasto pozyskało dofinansowanie ze środków Funduszu Dopłat, przyznane przez Bank Gospodarstwa Krajowego w wysokości 593.786,58 zł. Planowany umowny termin zakończenia robót budowlanych przypada na koniec października 2017 r. Zgodnie z planem roboty budowlane mają zakończyć się 30 października 2017 r. 

Adaptacja budynku przy ul. Nowy Świat 13 na potrzeby Liceum Plastycznego w Kaliszu.

Inwestycję, za kwotę 1.700.000 zł brutto, realizuje firma z Kalisza - KAD Spółka z o.o. Do tej pory wykonanych zostało około 70 % prac. Roboty polegają na: wymianie okien, odnowieniu  elewacji, budowie windy wewnętrznej, wykonaniu nowych posadzek wewnątrz budynku, pomalowaniu wszystkich pomieszczeń, przebudowie ostatniej kondygnacji wraz z dachem, wymianie instalacji elektrycznej, wymianie instalacji wodnokanalizacyjnej, dostosowaniu do wymogów ppoż.

Z postępami prac zapoznali się także: Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza i Anna Durlej, zastępca naczelnika Wydziału Rozbudowy Miasta i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
OBSERWATOR
OBSERWATOR 26.07.2017, 17:49
Konstrukcja dachu na stadionie bardzo licha, ciekawe czy przeżyje zimę?
Podobno zamieniono ogrzewanie płyty boiska z tradycyjnego podgrzewania za pomocą rozłożonych rurek wypełnionych glikolem na elektryczne maty:) tylko pogratulować!!!!
Wykonawca zaoszczędził 500 tys. złotych!!!, natomiast to Użytkownik poniesie koszty ogrzewania, bo koszt ogrzewania tradycyjnego wynosi 40 tys. złotych miesięcznie, a koszt elektrycznych mat 200 tys. złotych miesięcznie. REWELACYJNE ROZWIĄZANIE !!!!!!!!
Proponuję zabezpieczyć dużą kwotę w budżecie na najbliższe 5lat , bo wystarczy, że zaczniecie oszczędzać na ogrzewaniu, to Wykonawca zerwie gwarancję na murawę.(PEWNIE TYLKO NA TO CZEKA)
Ponadto w całej POLSCE już huczy że obiekt za 25 mln. a murawa i warstwa wegetacyjna wykonana NIE ZGODNIE Z NORMĄ DIN BO PODOBNO ZASTOINY WODY WYSTĘPUJĄ NA MURAWIE.

Pozostałe