Ostrów: Ruszają prace przy rozbudowie żłobka

  • 17.07.2017, 18:32
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ruszają prace przy rozbudowie żłobka
Ostrowski Urząd Miejski rozstrzygnął przetarg na inwestycję związaną z przebudową części pomieszczeń szkolnych przy ulicy Waryńskiego na potrzeby Żłobka Miejskiego oraz budowę placu zabaw.
Dzięki rozpoczynającym się już w tym miesiącu pracom, w części budynku Spółdzielni Oświatowej utworzonych zostanie dodatkowo 75 miejsc dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Prace warte 1.395.000 złotych zakończone zostaną w listopadzie tego roku. Na tę inwestycję Ostrów otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej w wysokości 621.975 zł. Inwestycje wykona Przedsiębiorstw Handlowo – Usługowe K-C Kinga Czysta z Ostrowa, które złożyło najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przez miasto przetargu. - Prace modernizacyjne rozpoczną się już w lipcu. Ich zakres będzie bardzo szeroki – poza wykonaniem wszelkich prac wewnętrznych dotyczących m.in. wykonania konstrukcji stalowej, ścian działowych, podwieszanych sufitów, czy instalacji elektrycznej zmodernizowane zostaną klatki schodowe, zamontowane ogrzewanie podłogowe, a także wykonana będzie elewacja. Powstanie tu także plac zabaw – wymienia Jakub Szczurek, zastępca prezydenta miasta. Koszt inwestycji to 1.395.000 złotych. 621 975 złotych to dofinansowanie z programu „Maluch plus 2017”. Również ze środków ministerialnych miasto, w ubiegłym roku, pozyskało środki na rozbudowę Żłobka Miejskiego, dzięki którym obiekt zyskał dodatkowych 60 miejsc. Na potrzeby żłobka zaadaptowano wówczas pomieszczenia opuszczone przez Publiczne Przedszkole nr 3 (które z kolei przeniesione zostało do nowego obiektu w osiedlu Pruślin). Dzięki inwestycji prowadzonej na ulicy Waryńskiego ostrowskie rodziny zyskają kolejnych 75 miejsc. - W Ostrowie rodzi się coraz więcej dzieci, więc chętnych do żłobka przybywa. Obecnie Żłobek Miejski dysponuje 146 miejscami. Dodatkowe 75 miejsc to ich znaczące zwiększenie. Rodzice coraz chętniej oddają pociechy do żłobka, decydując się na powrót do pracy. Dzieci mają tu zapewnioną profesjonalną opiekę i doskonałe warunki do rozwoju – zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – Na początku mojej kadencji w żłobku było 80 miejsc, dziś mamy ich ponad 140, a pod koniec roku będzie ich ponad 200. Przez trzy lata liczba miejsc w żłobku potroiła się.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe