Powiat Kaliski: Ogromne straty po pożarze w Ostrowie Kaliskim!

  • 17.07.2017, 14:02
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Ogromne straty po pożarze w Ostrowie Kaliskim! KM PSP Kalisz, KP PSP Ostrzeszów
W poniedziałek 17 lipca 2017 przed godziną 2:00 w miejscowości Ostrów Kaliski w gminie Brzeziny doszło do groźnego pożaru młyna oraz budynku mieszkalnego. W wyniku tego pożaru zapaleniu uległ zaparkowany obok samochód ciężarowy.

Pierwszą informację o tym zdarzeniu odebrano na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie, z którego skierowano pierwsze zastępy. Na miejscu okazało się, że zdarzenie ma miejsce na terenie powiatu kaliskiego. Z tego powodu dalsze dysponowanie sił i środków przejęła Komenda Miejska PSP w Kaliszu. Rozgorzenie wewnątrz budynku młyna było na tyle duże, że działania gaśnicze można było prowadzić jedynie z zewnątrz obiektu. Dodatkowo działania gaśnicze skierowane były na dach budynku mieszkalnego oraz na samochód ciężarowy.

W wyniku pożaru spaleniu uległo wnętrze młyna i znajdujace się w nim maszyny wraz z drewnianymi stropami, a także dach budynku mieszkalnego. Z zajętego ogniem domu przed przyjazdem pierwszych zastępów straży pożarnej ewakuowało się dwoje mieszkańców, nie odnosząc żadnych obrażeń. Przyczyny pożaru na tą chwilę nie są znane. Wstępnie straty oszacowano na ponad 560 tys. zł.

W działaniach gaśniczych trwających ponad 5 godzin brało udział 12 zastępów z powiatu kaliskiego, miasta Kalisza i powiatu ostrzeszowskiego, łącznie 45 strażaków. Tekst: mł kpt. Grzegorz Kuświk - KM PSP w Kaliszu

Patrycja Pera

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe