Ostrów: Rowerem do Rzymu dla Hani!

  • 17.07.2017, 12:06
  • Patrycja Pera
Ostrów: Rowerem do Rzymu dla Hani! org
Konrad Matuszewski pomaga chorym dzieciom! Rok temu zorganizował akcję 1500km dla Szymona Baranka chorego na białaczkę przez Polskę. W tym roku organizuje wyprawę dla Hani Wawrzyniak do Rzymu. To około 2300km przez dach Europy - przełęcz Stelvio - 2757 m n.p.m.

Hanna Wawrzyniak urodziła się 12.07.2013 roku  z zespołem wad wrodzonych: rozszczep lewostronny wargi górnej, zdwojenie kciuka lewej rączki. Najpoważniejsza wada to brak kości piszczelowej i kolana w prawej nóżce i skrócenie kości piszczelowej w lewej nóżce oraz stopy końsko - szpotawe. Hania jest po kilku operacjach m.in zszycia wargi, usunięcie jednego z dodatkowych paluszków.

Niestety po wielu konsultacjach ortopedycznych  rodzice zdecydowali się na operację prawej nóżki i amputację na poziomie stawu kolanowego. Lewa nóżka jest po jednej operacji, a w chwili obecnej ma założony aparat Ilizarowa w celu wydłużenia kości. Przed nią jeszcze kilka operacji.
Hania bardzo szybko i sprawnie nauczyła się chodzić, ale do chodzenia potrzebna jest proteza nóżki. Niestety,  nie rosną z dzieckiem i bardzo często trzeba ją zmieniać na większą. To wiąże się z dużymi kosztami, ponieważ proteza jest wykonywana na wymiar dla każdego dziecka.
Pomóc próbuje pan Kondrad,  dlatego pielgrzymować  będzie rowerem do Rzymu od 26 sierpnia do 20 września 2017. Zwraca się z prośbą o pomoc finansową. 
Konto mBANK 33 1140 2004 0000 3102 7590 7102


 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe