Kalisz: Syreny dla powstańców

  • 17.07.2017, 11:11
  • Patrycja Pera
Kalisz: Syreny dla powstańców wikipedia.org
We wtorek, 1 sierpnia, dokładnie o godzinie 17.00, zawyją w Kaliszu syreny alarmowe. W ten sposób Miasto uczci 73. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Alarm będzie trwał minutę.

Powstanie warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku. Organizatorem zrywu była Armia Krajowa. W trakcie dwumiesięcznych walk straty po polskiej stronie wyniosły 16 tys. zabitych i zaginionych, 20 tys. rannych i 15 tys. wziętych do niewoli. Zginęło także od 150 do 200 tys. cywilnych mieszkańców stolicy. Walki zakończyły się podpisaniem aktu kapitulacji, 3 października 1944 roku. Powstanie warszawskie uznawane jest za jedno z ważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe