Powiat Kaliski: W Piskorach powstał mural

  • 17.07.2017, 10:34
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: W Piskorach powstał mural UG Blizanów
W Ośrodku Wypoczynkowym Agaty i Janusza Banachów w Piskorach odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy Blizanów. Prowadzili je artyści XIV Międzynarodowego Pleneru „Piękno Ziemi Blizanowskiej”.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie z Zespołów Szkół w Blizanowie, Jankowie Pierwszym i Piotrowie. W tym roku na budynku, w którym zakwaterowani są artyści, dzięki wspólnej pracy artystów i uczestników warsztatów powstał mural. Poza zdobieniami i elementami przyrody są na nim zaznaczone wioski z charakterystyczną dla osadnictwa Olędrów zabudową: Piskory, Lipe, Jarantów, Filutów.

Postać uwieczniona na muralu przedstawia dawnego mieszkańca tych terenów i została odwzorowana z mapy obejmującej Puszczę Pyzdrską. Jeden z uczestników pleneru Radosław Barek - architekt, dr hab. na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, w 2015 r. otrzymał Nagrodę Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich w kategorii obiekty specjalne – zdarzenie architektoniczne za mural iluzoryczny pt. „Opowieść Śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle”, którego jest autorem. Projektował również mural „Pyzdry Miasto Królewskie”.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe