Kalisz: Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych

  • 17.07.2017, 09:14
  • Patrycja Pera
Kalisz: Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych pixabay
Oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują wnioski o dofinansowanie w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Rolnicy mogą uzyskać refundację maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji.

Dotacja może być przeznaczona m. in. na:
1) Budowę lub modernizację budynków wykorzystywanych do prowadzonej działalności;
2) Zakup (wraz z instalacją) maszyn lub urządzeń do przetwarzania i magazynowania, a także zakup aparatury pomiarowej i kontrolnej;
3) Nabycie urządzeń służących poprawie ochrony środowiska.

Maksymalna dotacja może wynieść 300 tys. zł. Minimalna wysokość pomocy, jaką można otrzymać, nie może być mniejsza niż 10 tys. zł.

To już kolejna w tym roku dotacja i nabór wniosków na przetwórstwo produktów rolnych. Tym razem o dofinansowanie mogą ubiegać się rolnicy, małżonkowie rolników lub ich domownicy, którzy objęci są ubezpieczeniem społecznym rolników w pełnym zakresie.

Wnioski będą przyjmowane do 3 sierpnia 2017 r.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie http://Dofinansowaniedlafirm.pl

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe