Kalisz: Lisy na stadionie!

  • 15.07.2017, 22:57 (aktualizacja 15.07.2017, 23:27)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Lisy na stadionie! facebook/ HELP ANIMALS
Lisia rodzina zadomowiła się na stadionie miejskim. To bardzo mądre stworzenia, dlatego bardzo mało prawdopodobne jest to, że nie potrafiły znaleźć wyjścia. Udało się złapać jednego z nich. Zostanie wypuszczony daleko od miasta.

Dzikie zwierzęta bardzo często można spotkać na parkingach, w parkach i śmietnikach. Jednym z takich miejsc jest rewitalizowany stadion miejski. Kilkakrotnie próbowano złapać lisią rodzinę, ale niestety bez skutku. Teren jest bardzo duży, do tego bardzo zróżnicowany, a kryjówek dla takich lisów jest bez liku. 

Miasto postanowiło zwrócić się o pomoc do Koła Łowieckiego, ponieważ wszystkie próby złapania dwóch lisów zakończyły się fiaskiem. Na pomoc przyszedł pan Jacek. Strażnik stadionu wpadł na pewien pomysł, a mianowicie - trzeba zastawić klatki pułapki na noc!

Około 23.30 Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt HELP ANIMALS zastawili 2 klatki z jedzeniem. Całą noc czekali na wiadomość od strażnika, pana Jacka czy udało się któregoś z lisków złapać. Niestety klatki były puste, a zabawa lisków trwała w najlepsze. 

Dopiero na drugi dzień, koło 19.00 strażnicy z HELP ANIMALS otrzymali telefon od pana Jacka - "Jest ! Jedna klatka pełna ! Złapał się ten mniejszy, schorowany”. 

W klatce znalazł się 3-4 miesięczny lis, ze świerzbem. Był trochę niedożywiony. Został umieszczony w ośrodku dla dzikich zwierząt, gdzie otrzymał odpowiednie leki i szczepienia.

Strażnicy zwierząt zapewniają, że jak tylko się wykuruje, to zostanie wypuszczony daleko od miasta. 

Drugiego lisa nie udało się złapać. Być może ukrył się, albo wyprowadził się ze stadionu.

Patrycja Pera

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe