Kalisz: Zabójstwo na PKS. Jest akt oskarżenia!

  • 14.07.2017, 12:55 (aktualizacja 14.07.2017, 13:09)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Zabójstwo na PKS. Jest akt oskarżenia! wikimapia.org
Prokurator Rejonowy w Kaliszu w czerwcu br. skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mieszkańcowi Kalisza oskarżonemu o zabójstwo 60 letniego mężczyzny, do którego doszło w dniu 16 stycznia 2017 r. na dworcu PKS w Kaliszu. Według opinii biegłych 26-letni mężczyzna był poczytalny w chwili popełnienia przestępstwa.

- Bezpośrednio przed tragicznym zdarzeniem oskarżony planował zabicie człowieka i  zakupił nóż w jednym  z okolicznych sklepów a następnie przemieszczał się ulicami przez kilka godzin poszukując ofiary - informuje Maciej Meler Rzecznik Prasowy  Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.


Bez wyraźnego powodu na swoją ofiarę wybrał 60-letniego mężczyznę usuwającego w tym czasie śnieg z terenu dworca PKS.  Podszedł do niego od tyłu i zadał mu dwa ciosy nożem.  W wyniku zadanych obrażeń, pan Krzysztof pracownik firmy zewnętrznej, mimo udzielenia mu szpitalnej pomocy medycznej zmarł. W trakcie przesłuchań Adrian S. zeznawał, że "słyszał głosy', które kazały mu kogoś zabić.


- Przesłuchany w toku postępowania oskarżony przyznał się do zabójstwa, wskazując, że zarzucanego mu czynu dopuścił się pod wpływem impulsu, nie potrafił jednakże podać motywów swojego działania - czytamy w komunikacie prokuratury. 


W toku postępowania w opinii biegłych wykazano, że  Adrian S. nie miał zniesionej ani ograniczonej zdolności do rozumienia znaczenia swojego czynu i pokierowania  swoim postępowaniem i może brać udział w postępowaniu karnym.  
Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze nie krótszym niż 8 lat , karą 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności. 
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe