Kolarstwo: Z Kobylej Góry do Droszewa. Dobre lokaty młodzieży z KTK

  • 14.07.2017, 11:40
  • Patrycja Pera
Kolarstwo: Z Kobylej Góry do Droszewa. Dobre lokaty młodzieży z KTK KTK Kalisz
Kolejne udane starty mają za sobą młodzi zawodnicy Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. Tym razem z bardzo dobrej strony zaprezentowali się podczas XXVII Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Przewodniczącego Krajowego Zrzeszenia LZS „Szukamy Następców Olimpijczyków”. W zawodach wzięło udział ponad 150 kolarzy, w tym reprezentacja Mołdawii.

W trzydniowych zmaganiach, których organizatorem jest Wielkopolski Związek Kolarski, znakomicie spisał się Joachim Adamcio, startujący w kategorii żaków. Podopieczny trenera Jakuba Dąbrowskiego, podczas kolejnych etapów zajmował odpowiednio drugie, pierwsze i czwarte miejsce. W klasyfikacji końcowej młodzików, wysokie siódme miejsce, wywalczył Adam Andrzejak, natomiast ósmy wśród juniorów młodszych był Mieszko Jaśkiewicz. Warto też dodać, że rozegrane w ramach zawodów Mistrzostwa Wielkopolski młodzików ze startu wspólnego wygrał Kacper Chrystek z KTK.

Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Przewodniczącego Krajowego Zrzeszenia LZS to jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń w Polsce dla młodych kolarzy. Tegoroczna, dwudziesta siódma już edycja trwała od 7 do 9 lipca. Rozpoczęła się w Kobylej Górze, a zakończyła w Droszewie. W zmaganiach, w kategorii żaków, żaczek, młodzików, młodziczek, juniorów młodszych i juniorek młodszych uczestniczyło ponad 150 kolarzy, w tym reprezentacja Mołdawii. Podczas ostatniego, niedzielnego etapu w Droszewie rozegrano Otwarte Mistrzostwa Kalisza w wyścigu ze startu wspólnego.
Wyścig dofinansowały: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce, Miasto Kalisz, Gmina Kobyla Góra, Gmina Przygodzice.

Tekst: Karina Zachara

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe