Odolanów: Lato z Helem - naukowe warsztaty

  • 13.07.2017, 11:14
  • Patrycja Pera
Odolanów: Lato z Helem - naukowe warsztaty Małgorzata Trybuła
Pogoda tegorocznych wakacji jest bardzo zmienna, ale na przełomie czerwca i lipca "Lato z Helem" w Odolanowie udało się znakomicie.

To 33. Warsztaty Naukowe "Lato z Helem", które rozpoczęły się 4 lipca. Odbyły się w Zespole Szkół w Odolanowie, a ich organizatorem jest Zakład Fizyki Niskich Temperatur w Odolanowie oraz Instytut Fizyki Molekularnej PAN w Poznaniu. 
W tym roku gośćmi byli prof. dr hab. Karol Wysokiński z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, prof. dr hab. Józef Spałek z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który w 2016 roku otrzymał polskiego Nobla - Nagrodę Fundacji Nauki Polskiej i wielu naukowców, którzy przepięknie mówili o zjawiskach fizycznych nad którymi pracują.  Do Odolanowa przyjechała najzdolniejsza młodzież z przedmiotów ścisłych z całego kraju od Krakowa po Pomorze. Młodzież przez tydzień przeprowadzała, bardzo często po raz  pierwszy badania naukowe. To unikalna forma popularyzacji fizyki, która sprawdziła się  przez ostatnie 33 lata. Daje dużo satysfakcji uczestnikom i prowadzącym, ponieważ mogą wysłuchać rewelacyjnych wykładów, a następnie przedyskutować poruszone tematy razem z profesorami. 34 Warsztaty Lato z Helem poświęcone zostaną helowi, który jest głównym bohaterem wszystkich warsztatów przez lata. Odolanów to jedno z nielicznych miejsc na świecie gdzie na skalę przemysłowa z gazu ziemnego odzyskuje się hel gaz szlachetny, który zadziwia swoimi własnościami. 
 

Patrycja Pera

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe