Powiat Kaliski: Nowe stroje dla kapeli biesiadnej

  • 13.02.2017, 11:52 (aktualizacja 13.02.2017, 13:17)
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Nowe stroje dla kapeli biesiadnej
W świetlicy szkolnej Zespołu Szkół w Stawiszynie odbyło się spotkanie noworoczne członków Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Stawiszynie.

Podczas spotkania Justyna Urbaniak, burmistrz Stawiszyna wręczyła miejscowej kapeli biesiadnej stroje ludowe zakupione w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020” w ramach IV Konkursu „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw” pn. „Kapela biesiadna sołeckim produktem regionalnym”. Nowe stroje ludowe dla kapeli biesiadnej, która swymi występami kultywuje i promuje folklor, obrzędy oraz muzykę ludową umożliwią efektowniejsze reprezentowanie gminy i miasta Stawiszyn podczas występów oraz poprawią ogólny wydźwięk artystyczny kapeli.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe