Kalisz: Zerwany dach - komunikat w sprawie kamienicy na Górnośląskiej

  • 11.07.2017, 13:11
  • Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego
Kalisz: Zerwany dach - komunikat w sprawie kamienicy na Górnośląskiej um kalisz
W poniedziałek, 10 lipca 2017 r. w godzinach popołudniowych, nawałnica spowodowała przewrócenie komina, który zerwał dach na budynku przy ul. Górnośląskiej 1, znajdującym się w zasobach Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych. Przeprowadzono ewakuację mieszkańców, w sumie 9 osób, do autobusu podstawionego przez Miasto.

Trzy dorosłe osoby zostały przewiezione do Centrum Interwencji Kryzysowej, pozostali ewakuowani zdecydowali, że udadzą się do rodzin. Prace związane z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia prowadziły Państwowa Straż Pożarna, Straż Miejska Kalisza oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miejskiego w Kaliszu. Odcięto instalację elektryczną i gazową w budynku. Akcja zakończyła się po północy. Inspektorzy Powiatowego Nadzoru Budowlanego byli obecni do końca akcji. Obiekt przekazano przedstawicielowi MZBM-u. W nocy zabezpieczaniem budynku zajmowały się służby mundurowe – funkcjonariusze policji i straży miejskiej. Prawdopodobnie dziś Inspektor Nadzoru Budowlanego podejmie decyzję o całkowitym wyłączeniu budynku. W związku z powyższym wszystkie mieszkające w nim osoby otrzymają ofertę lokali zamiennych. Ponieważ w budynku znajdowały się również dwa lokale użytkowe, ich najemcy także otrzymają propozycję zmiany lokalizacji.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe