Kalisz: Nowa linia autobusowa!

  • 11.07.2017, 13:02 (aktualizacja 11.07.2017, 13:05)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Nowa linia autobusowa! google maps
Seniorzy mieszkający na osiedlu XXV - lecia mają spory problem z komunikacją autobusową pomiędzy wymienionym osiedlem a Cmentarzem Komunalnym. Trwają prace nad uruchomieniem nowej lini autobusowej.

- Seniorzy zamieszkujący rejon ulic Serbinowskiej, Młynarskiej oraz Bogumiła i Barbary, aby dostać się na najbliższy im przystanek autobusowy, zmuszeni są przedostać się na ulicę Górnośląską na przystanek "Kaliniec"  lub na przystanek obok ronda Westerplatte - pisze w interpelacji kaliski radny, Martin Żmuda. - Dla seniorów to spora odległość.
 
Projekt lini zakłada utworzenie 26 kursów w kierunku Cmentarza Komunalnego oraz powrotnym.  W sobotę i niedzielę autobus miałby wykonywać 10 kursów. 

- Projekt wiąże się z koniecznością wyznaczenia przystanków, co wymaga wprowadzenie stosownych zmian w uchwale Rady Miejskiej Kalisza - odpowiada Grzegorz Sapiński, prezydent Miasta Kalisza. - Istnieje konieczność zabezpieczenia w budżecie Miasta Kalisza dodatkowych środków na realizację usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego  wraz z przygotowaniem infrastruktury drogowej.
Przewidywany termin realizacji jest na początku 2018 r.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe