Ostrów: Śmieciowa żywność bocianów

  • 10.07.2017, 14:06
  • Patrycja Pera
Ostrów: Śmieciowa żywność bocianów UG Przygodzice
Eleganckie, ale niewybredne - takie są słynne bociany z Przygodzic. Właśnie zaanektowały wysypisko śmieci.

Przygodzickie bociany upodobały sobie szczególnie ostrowskie składowisko. Tam wypatrzył je Paweł Dolata, ornitolog związany od lat z projektem "Blisko bocianów". Zauważył, że stołują się wspólnie z mewami, kawkami i gawronami. Niedawno rozpoczęła tu pracę nowoczesna sortowania śmieci. Zakład działa na trzy zmiany – bez przerwy. Tak jak teraz robią to bociany.
Jak informuje przyrodnik, bociany zaglądają na wysypiska odpadów, bo znajdują tam bez wysiłku resztki żywności i gryzonie. Innym powodem może być brak wystarczającej ilości pokarmu w naturalnym środowisku. Do wyżywienia są zaś młode. Zjawisko żerowania bocianów na składowiskach odpadów jest powszechne na zachodzie Europy.
Tymczasem w gnieździe, w Przygodzicach dorastają trzy pisklęta, także kosztujące przynoszonych im przez rodziców resztek z wysypiska. Ochrzczone przez internautów imionami: MACIEK, PAWEŁ i ANTONINKA już z niedoczekaniem spoglądają w niebo, jednocześnie ćwicząc skrzydła.

Patrycja Pera

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe