Powiat Kaliski: Obywatelska Niedziela u Niechciców

  • 07.07.2017, 13:03
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Obywatelska Niedziela u Niechciców Danuta Gruchot, Mieczysław Zaremba
II Obywatelska Niedziela u Niechciców odbyła się w Russowie w dniu 2 lipca. Nie straszne były organizatorom przeciwności oraz kapryśna aura, czyli przysłowiowy wiatr w oczy.

Kto przyjechał w niedzielę do Dworku w Russowie zapewne nie żałował. Regionalista, a zarazem znakomity i doświadczony przewodnik - Elżbieta Siarkiewicz zagarnęła kilkudziesięcioosobową grupą na wyprawę po russowskim parku z barwną opowieścią o krainie dzieciństwa i młodości Marii Dąbrowskiej. Tomasz Chlebba promował nowatorski przewodnik turystyczny w formie aplikacji mobilnej, która prowadzi turystę przez osiem miejscowości z "Nocy i dni" - Russów, Poklęków, Jastrzębniki, Kurza, Tykadłów, Stawiszyn, Siąszyce, Kuchary Kościelne. Aplikacja została przygotowana w konsultacji z kustosz Dworku Grażyną Przybylską przez Fundację "Nasza Historia".

W gościnnych wnętrzach dworku polonistka Stefania Wodzińska przedstawiła fragmenty "Nocy i dni" konfrontując je z miejscami poznanymi na spacerze, a Andrzej Zmyślony, również polonista, opowiedział dlaczego Jerzy Antczak nie kręcił plenerów do filmu w Russowie, a w Seroczynie oraz dlaczego Maria Dąbrowska nazywała siebie "niepraktykującą, sceptyczną katoliczką". Tekst : Tomasz Chlebba

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe