Kalisz: Decyzja w sprawie studni na Głównym Rynku

  • 07.07.2017, 10:21
  • Patrycja Pera
Kalisz: Decyzja w sprawie studni na Głównym Rynku
Włodarze miasta razem z konserwatorem zabytków postanowili nie zasypywać studni oraz ująć ją w projekcie Rewitalizacji Głównego Rynku. Jedyną kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje w jaki sposób ją wyeksponować.

Niedawno odkryta studnia przez archeologów z Muzeum Ziemii Kaliskiej, pochodząca z XIV wieku pozostanie na Rynku. 

- Prezydent Miasta Kalisza, przy udziale konserwatora zabytków, podjął decyzję o pozostawieniu studni i ujęciu jej w projekcie Rewitalizacji Głównego Rynku. - informuje Elżbieta Zmarzla, rzecznik prasowy Kalisza - W obecnej chwili rozpatrywane są koncepcje wyeksponowania studni i wpisania jej w obszar placu. W tym celu proponowane rozwiązania zostały przesłane na posiedzenie Komisji do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu. Po uzyskaniu opinii, Miasto Kalisz przystąpi do dalszego etapu realizacji prac projektowych. 

Do czasu realizacji projektu studnia pozostanie odkryta (na czas okresu wakacyjnego) i odpowiednio zabezpieczona.
Badania archeologiczne miały zakończyć się do końca maja, ale się nieco przedłużyły. Zakończenie prac porządkowych, polegające na   przywróceniu  terenu wokół studni do stanu poprzedniego, ustalono na 21 sierpnia.
Wykonawca w poniedziałek ma przystąpić do szalowania wykopu i zasypania pozostałej części nawierzchni wokół studni. Prace konserwatorskie studni zostały już wykonane. Ogrodzenie będzie pomniejszone i pozostawione wokół studni, jako zabezpieczenie.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe