Ostrów: Piastowska z nowymi chodnikami

  • 06.07.2017, 12:34
  • Patrycja Pera
Ostrów: Piastowska z nowymi chodnikami UM Ostrów
Zakończone zostały prace budowlane, wykonano już także odbiór końcowy oraz przekazano do użytkowania nową nawierzchnię chodników i zjazdów na ulicy Piastowskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Inwestycję wartą nieco ponad 150 tysięcy złotych – przebudowę nawierzchni chodników i zjazdów na ulicy Piastowskiej w Ostrowie Wielkopolskim – realizowała firma EUROBUD Eugeniusz Jakubiak z Odolanowa.
- Wzmocniono istniejącą nawierzchnię bitumiczną, a następnie, po obu stronach ulicy, wykonano chodnik z szarej kostki betonowej oraz zjazdy do posesji z grafitowej kostki betonowej. Wymieniono także krawężniki – wylicza Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Chodniki na ulicy Piastowskiej wymagały gruntownego remontu. Na odcinku pomiędzy ulicą Kopernika a Prostą ich nawierzchnia składała się ze starych, często zniszczonych i niekompletnych płyt betonowych.

- Nawierzchnia była nierówna, na części chodników w ogóle brakowało płyt, nie było ich również pomiędzy zjazdami do posesji i często zbierała się tu woda. Obecnie chodniki wykonane są z jednolitej kostki brukowej, a miejsca parkowania samochodów, pomiędzy zjazdami do posesji, również wyłożono kostką – wymienia dyrektor MZD.

Chodniki przy Piastowskiej są teraz równe, ulica zyskała na estetyce. Wykonawca inwestycji w ofercie przetargowej zawarł 60-miesieczny okres gwarancji na zakończone właśnie prace budowlane.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe