Kalisz: 15-latek z alkoholem. Policja przestrzega sprzedawców!

  • 06.07.2017, 09:28
  • Patrycja Pera
Kalisz: 15-latek z alkoholem. Policja przestrzega sprzedawców! pixabay
Jest początek wakacji, a policja odnotowała trzy przypadki sprzedaży alkoholu nieletnim. Określenie wieku młodej osoby „na oko” jest bardzo trudne. W przypadku najmniejszych wątpliwości sprzedawca ma nie tylko prawo, ale i obowiązek poprosić klienta o okazanie dowodu tożsamości

W ciągu tylko czterech dni kaliscy policjanci ujawnili trzy przypadki sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. 30 czerwca br., patrolujący rejon Osiedla Asnyka funkcjonariusze z Zespołu ds. Nieletnich zauważyli nastolatka, który trzymał w dłoni butelkę z alkoholem. Okazało się, że 15-latek zakupił alkohol w pobliskim sklepie. 39-letnia kobieta, która sprzedała alkohol nieletniemu usłyszała już zarzut.

1 lipca br., na terenie jednej z galerii handlowych policjanci zauważyli grupę młodzieży. Na stole przed nimi stał alkohol. W wyniku podjętej interwencji funkcjonariusze ustalili, że alkohol zakupił 17-latek, w jednym ze sklepów w centrum miasta. Z relacji nastolatka wynikało, że sprzedawczyni zapytała go o dokument tożsamości. Pomimo, że 17-latek oświadczył, że jest osobą niepełnoletnią i nie ma dowodu osobistego kobieta sprzedała mu alkohol. 55-latka została już przesłuchana w tej sprawie.

Kolejny przypadek sprzedaży alkoholu osobie nieletniej miał miejsce 3 lipca br. na terenie Osiedla Śródmieście I. Funkcjonariusze zauważyli młodą dziewczynę wychodzącą ze sklepu. Na ich widok nastolatka zaczęła się nerwowo zachowywać. Podczas legitymowania szybko okazało się co było powodem zdenerwowania 16-latki. Okazało się, że chwilę wcześniej zakupiła w sklepie alkohol oraz papierosy. 41-letnia sprzedawczyni jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut. Za swój czyn odpowie przed Sądem, grozi jej kara grzywny. KMP 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe