Powiat Kaliski: "Papieski Kraków" [ZDJĘCIA]

  • 05.07.2017, 10:49 (aktualizacja 05.07.2017, 10:55)
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: "Papieski Kraków" [ZDJĘCIA] Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku
W Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku odbył się wernisaż wystawy „Papieski Kraków", którego partnerem jest Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie.

Na Sali wystawowej zaprezentowano ponad 300 fotografii, przedstawiających życie i działalność Karola Wojtyły, na tle swojego ukochanego miasta - Krakowa. Ponadto, zaprezentowano również zdjęcia z kaliskiego spotkania z papieżem z dnia 4 czerwca 1997 roku. Całość wystawy wzbogaca tron papieski, udostępniony przez ks. Prał. Jacka Plotę, kustosza Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, zastawa, na której jadł obiad Ojciec Święty będąc w Kaliszu (eksponat Muzeum Zgromadzenia Sióstr   SŁUŻEBNICZEK NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY W PLESZEWIE) oraz ornat papieski podarowany przez Jana Pawła II opatóweckiemu muzeum.
Wydarzenie to cieszyło się sporym zainteresowaniem, gromadząc szerokie grono zainteresowanych papieską wystawą. Rozpoczęcie wernisażu uświetnił występ Chóru Chłopięco-Męskiego Bazyliki Kaliskiej. W dalszej części, licznie przybyli goście mieli okazję obejrzeć film autorstwa Józefa Wojciecha Krenza pt: „Będę Tutaj", przedstawiający kulisy pierwszej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski. Spośród obecnych osób, głos zabrał biskup kaliski Edward Janiak, który podzielił się z publicznością, swoimi osobistymi wspomnieniami, związanymi z Ojcem Świętym.
Wystawę będą mogli Państwo obejrzeć do końca sierpnia.
 

Patrycja Pera

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe