Kalisz: Park Linowy gotowy!

  • 03.07.2017, 11:16 (aktualizacja 03.07.2017, 15:52)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Park Linowy gotowy!
Od poniedziałku, 3. lipca kaliszanie mogą korzystać z Parku Linowego. To drugi najpopularniejszy projekt Budżetu Obywatelskiego, na który głosowało 2986 osób.

Trasa łatwa przeznaczona  jest dla dzieci  między 120  a 150 centymetrów, ale również dla dorosłych. Jest tylko jedno ograniczenie – waga nie może przekraczać 90 kilogramów. Największą atrakcją to przejazd tyrolką nad Kanałem Bernardyńskim.
Nad bezpieczeństwem będzie czuwać 12 wyszkolonych instruktorów. 

Projekt parku linowego, zlokalizowanego na zapleczu stadionu przy ul. Wał Matejki w Kaliszu obejmuje instalacje 47 przeszkód linowych (wraz z wejściem i zejściem) na istniejącym drzewostanie. W ramach projektu zainstalowane zostały 4 trasy:

1) trasa łatwa (zielona) - obejmuje 18 zróżnicowanych konkurencji zawieszonych na wysokości od 2 - 2,5 metra nad ziemią. Przeznaczona jest zarówno dla dzieci jak i dorosłych

2) trasa standard (czerwona) - poziom trudności i ekspozycji jest zdecydowanie większy niż na trasie dziecięcej. Trzeba na niej pokonać 22 konkurencje, umiejscowione na wysokości 3 - 5 metrów

3) trasa tyrolki (niebieska) - składa się z 4 konkurencji, w tym 2 tyrolki. Można ją traktować jako osobną trasę, bądź przedłużenie trasy standard

4) trasa szkoleniowa - obejmująca 4 konkurencje, mające na celu sprawdzenie wiedzy i zastosowanie jej w praktyce.

Każda trasa wyposażona jest w innowacyjny system asekuracji ciągłej -  Vert Vertige Innovation. Dzięki niej nie wystąpi sytuacja w której klient mógłby sam wypiąć się podczas przechodzenia tras. Dodatkowym atutem jest możliwość korzystania z parku dzieci poniżej 8 roku życia, co w przypadku standardowej asekuracji wiązało się ze ścisłym nadzorem instruktora.

Klient każdorazowo otrzymuje profesjonalny  sprzęt do asekuracji indywidualnej (lonże pojedyńczą z jednym hakiem do asekuracji, lonże z jednym automatycznym karabinkiem i bloczkiem trak, uprząż i kask). Zostaje on przeszkolony z podstaw obsługi, a następnie wiedza uczestnika zostaje sprawdzona na trasie szkoleniowej. Po akceptacji przez obsługę klient może korzystać z tras parku.

Godziny otwarcia

Poniedziałek-piątek – 15.00-20.00

Sobota niedziela – 10.00-20.00

Przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych informacje na temat otwarcia parku będą zamieszczane na profilu https://www.facebook.com/parklinowykalisz/

Cennik:

Trasa dziecięca – 10 zł

Trasa wysoka + tyrolka – 25 zł

Tyrolka / sama – 15 zł

* Codziennie nowe promocje

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nc
nc 03.07.2017, 12:40
Nareszcie

Pozostałe