Powiat Ostrowski: Sesja Rady Gminy w Sieroszewicach

  • 30.06.2017, 11:54
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Sesja Rady Gminy w Sieroszewicach
W Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbyła się XXVIII Sesja Rady Gminy Sieroszewice. Na sesji obecnych było 12 radnych.
Podczas obrad sesyjnych wójt Czesław Berkowski zdał sprawozdanie z wykonania budżetu gminy za 2016 rok. Radni już wcześniej zapoznali się ze szczegółowym rocznym sprawozdaniem. W ubiegłym roku na terenie gminy Sieroszewice zrealizowano wiele zadań inwestycyjnych. Najważniejsze z nich to: przebudowa sieci wodociągowej, remonty sal wiejskich, modernizacja dróg gminnych i chodników, a także wsparcie finansowe na budowę dróg i chodników przy drogach powiatowych, rozbudowa oświetlenia ulicznego. Wykonano także zadania w ramach Funduszu Sołeckiego. Radni gminy Sieroszewice jednogłośnie udzielili wójtowi absolutorium za wykonanie budżetu. Przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak w imieniu radnych pogratulował i wręczył kwiaty wójtowi Czesławowi Berkowskiemu. Podczas środowej sesji podjęto kilka uchwał. Dotyczyły one m.in.: zmian w budżecie na 2017 rok, zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Sieroszewice na lata 2017-2020, wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia w sprawie wspólnej realizacji projektu pn. "Program wczesnego wykrywania i zapobiegania nowotworom skóry oraz WZW B i C na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej i dotacji na ten cel w kwocie 6 tys. zł rozłożonej na trzy lata, udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Ostrowskiemu w kwocie 20 tys. zł na budowę chodnika w Ołoboku, zaliczenia drogi w Sieroszewicach do kategorii dróg gminnych i nadania ulicy nazwy Lawendowa, przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Sieroszewice na lata 2017-2023, przyjęcia Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi Psary na lata 2017-2027, sprzedaży w drodze bezprzetargowej niezabudowanych działek położonych w obrębie Strzyżewa, udzielenia 60 proc. bonifikaty parafii polskokatolickiej od ceny nieruchomości położonych w Strzyżewie, wyrażenia zgody na nieodpłatne przejęcie przez Gminę Sieroszewice działki w Rososzycy, która zostanie przeznaczona na budowę drogi gminnej.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe