Kalisz: Zagorzynek będzie miał tereny rekreacyjno-sportowe

  • 11.02.2017, 15:08
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Zagorzynek będzie miał tereny rekreacyjno-sportowe
Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza spotkała się z przedstawicielami Rady Osiedla Zagorzynek. Zebrani omówili aktualny stan realizacji dwóch wniosków z budżetu obywatelskiego, dotyczących zagospodarowania terenu wokół Jeziora Grona.
W spotkaniu uczestniczyli także: Krzysztof Ścisły radny Rady Miejskiej Kalisza, Anna Durlej zastępca naczelnika Wydział Rozbudowy Miasta i Inwestycji oraz Piotr Cieślak kierownik Biura Budżetu Obywatelskiego i Inicjatywy Lokalnej. Wiceprezydent Barbara Gmerek wyjaśniła, że wnioski dotyczące zagospodarowania terenu wokół Jeziora Grona zostały nieprawidłowo zweryfikowane przez poprzednich pracowników Referatu Budżetu Obywatelskiego. Wiceprezydent Kalisza rozmawiała z przedstawicielami Urzędu Wojewódzkiego na temat m.in. możliwości uzyskania prawa własności do działki Skarbu Państwa, której zakresem objęto wnioski do BO: „Projekt zagospodarowania terenu jeziora Grona dla celów wypoczynkowo–rekreacyjnych” oraz „Zagospodarowanie Jeziora Grona”. Barbara Gmerek oznajmiła, że nie ma możliwości realizowania jednocześnie obu wniosków. W pierwszej kolejności zrealizowany będzie wniosek dotyczący wykonania projektu, w oparciu o który nastąpi realizacja drugiego wniosku, czyli zagospodarowanie terenu. Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza już w maju 2016 roku rozmawiał z mieszkańcami Zagorzynka o zagospodarowaniu okolic stawu Grona. Nigdy nie popierał budowy stacji przeładunkowej odpadów na Zagorzynku i nie wyraził zgody na taką inwestycję. Miasto przystąpi do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego terenu Jeziora Grono z uwzględnieniem funkcji rekreacyjnej. Propozycja zostanie przedstawiona radnym Rady Miejskiej Kalisza. W pierwszym kwartale 2017 roku nastąpi wyłonienie projektanta, który spotka się z wnioskodawcami, by omówić proces realizacji zadania. AB
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe