Powiat Kaliski: W nagrodę pojechali do Wrocławia

  • 30.06.2017, 01:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: W nagrodę pojechali do Wrocławia
Nagrodą dla sołectwa Ciepielew, Strzałków, Crusty za zajęcie drugiego miejsca w konkursie dożynkowym "Najciekawsza dekoracje dożynkowe sołectw Gminy Lisków" był wyjazd edukacyjno - kulturalny do Wrocławia.
Organizatorem wyjazdu był Gminny Ośrodek Kultury w  Liskowie. Wyjazd rozpoczął się od zwiedzanie Ostrowa Tumskiego i Ostrowa Piaskowego, gdzie grupa zwiedziła: kościół św. Marcina, katedrę św. Jana Chrzciciela, kolegiatę św. Krzyża, Pałac Arcybiskupi, kościół NMP na Piasku, Most Zakochanych. Następnie 55 osobowa grupa z Liskowa udała się na rejs statkiem, po którym chętni mogli wjechać na Sky Tower, który jest najwyższym punktem widokowym w Polsce. Po obiedzie przyszedł czas na zwiedzanie Starego Miasta, Ogrodu Japońskiego. Ostatnim punktem wyjazdu był pokaz multimedialny fontanny. Fontanna jest największym tego typu obiektem w Polsce i jednym z największych w Europie. W fontannie zainstalowano prawie 300 dysz, z których tryska woda w formie gejzerów, mgiełki, piany itp. na wysokość nawet 40 m. Tym sposobem tworzy się ogromny ekran wodny, na którym wyświetlane są wizualizacje z towarzyszeniem muzyki i efektów laserowych.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe