Kalisz: Rower Miejski od soboty!

  • 29.06.2017, 10:41
  • Patrycja Pera
Kalisz: Rower Miejski od soboty! um kalisz
System Kaliskiego Roweru Miejskiego to 12 samoobsługowych stacji wypożyczeń, 105 rowerów, w tym 5 dziecięcych, 2 tandemy i 2 familijne, które pojawią się już 1 lipca. Ma działać do końca listopada.

- We współpracy z firmą Nextbike Polska od soboty uruchomimy 12 samoobsługowych stacji wypożyczeń. Warto podkreślić, że każdy zarejestrowany użytkownik Kaliskiego Roweru Miejskiego może korzystać z systemów Nextbike na całym świecie - mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza.

Aby skorzystać z Kaliskiego Roweru Miejskiego, należy zarejestrować się na stronie internetowej kaliskirowermiejski.pl, wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą wypożyczenia. Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, dopiero po upływie godziny zapłacimy 1 zł, a za drugą i każdą kolejną po 2 zł.
 

Samo wypożyczenie jest bardzo proste. Wystarczy, że wpiszecie na terminalu przy stacji swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Istnieje również bezpłatna aplikacja Nextbike, która umożliwia wypożyczanie m.in poprzez skanowanie kodu QR. Zwracać rowery możecie na każdej stacji, wystarczy wpiąć go w elektrozamek. Wyjątkiem są rowery dziecięce, które można wypożyczać i zwracać jedynie na stacji Teatr, zlokalizowanej w pobliżu Parku Miejskiego.

- Kalisz to kolejne już miasto, w którym inicjatywa uruchomienia roweru miejskiego wyszła od mieszkańców, a urzędnicy ten pomysł podchwycili. Cieszymy się, że po programie pilotażowym, w tym roku możemy udostępnić mieszkańcom Kalisza aż 105 rowerów na 5 miesięcy. - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Stacje Kaliskiego Roweru Miejskiego: Dworzec Kolejowy, Arena, Podmiejski Orlik, Poznańska Szpital, Rogatka, Park Przyjaźni, U łańska, Teatr (stacja z rowerkami dla dzieci), Ratusz, Toruńska Szpital, Aquapark, Młynarska.

Zadanie jest realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza na 2017 rok, za którym głosowało 1411 mieszkańców.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Cyklista
Cyklista 30.06.2017, 20:39
Super sprawa nareszcie

Pozostałe